آخرین خبر سفر اربعین/جزئیات صدور کارت سفر موقت


به گزارش تجارت نیوز، اگر این روزها به مسافرت می روید اربعین خبر را در زیر بخوانید.

برگه تردد ویژه سفر به اربعین

به گزارش ایسنا، سخنگوی فراجا درباره زمان ارسال بلیت تردد ویژه اربعین گفت: بلیت تردد ویژه اربعین یا گذر موقت اربعین ظرف مدت ۷۲ ساعت و از طریق پست به آدرس متقاضیان و مشمولان شرکت در پیاده روی عظیم و معنوی اربعین حسینی (ع) برگزار می شود.

وی همچنین درباره نحوه درخواست این اوراق گفت: مردم عزیز برای درخواست برگه راهنمایی و رانندگی ویژه در اربعین فقط به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و به هیچ عنوان به مراکز صدور گذرنامه مراجعه نکنند.

بر اساس اطلاعیه در سایت پلیس، سخنگوی فرجا گفت: مراجعه به مراکز صدور گذرنامه صرفا برای تمدید مدت اعتبار گذرنامه های فاقد اعتبار است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، شهروندانی که قبل از تاریخ 15 شهریور 92 نسبت به صدور گذرنامه بدون گذرنامه قبلی یا تاریخ صدور گذرنامه خود اقدام کرده اند، برای دریافت خدمات به دفاتر پلیس +10 مراجعه خواهند کرد. این افراد با دریافت «برگ ویژه اربعین» به عنوان سند سفر و به جای گذرنامه، از مزایای یک بار سفر برون مرزی به مقصد عتبات عالیات زمان بهره مند می شوند.اربعین امسال در ساعت مقداری برابر با یک – دهم پاسپورت معمولی.

سردار علی ذوالقدری با بیان اینکه گذرنامه ویژه اربعین با یک دهم هزینه گذرنامه بین المللی فقط برای کشور عراق و مراسم اربعین صادر شده است، گفت: این موضوع مهمی است و مردم باید بدانند که این گذرنامه های ویژه. فقط برای سفر به عراق در ایام اربعین است.

وی همچنین درباره مدت زمان کارت های ترافیکی ویژه گفت: طبق توافق ما و طرف عراقی، گذر ویژه اربعین در اختیار زائران قرار می گیرد. این اوراق توسط مراکز پلیس +10 صادر می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا ادامه داد: کارت های تردد بعد از مراسم اربعین دیگر اعتبار نخواهد داشت. دارندگان این کارت ها تا روز اربعین اجازه خروج از ایران و ورود به عراق را خواهند داشت. این افراد پس از سفر به عراق می توانند به ایران بازگردند. البته لازم به ذکر است که این گذرنامه از تاریخ خروج از ایران به مدت یک ماه در کشور عراق اعتبار خواهد داشت. بنابراین زائران باید به دو نکته توجه کنند، اول اینکه در صورت داشتن چنین مدرکی قبل از اربعین از کشور خارج می شوند و دوم اینکه حداکثر یک ماه می توانند در عراق اقامت داشته باشند.

50 درصد تخفیف بلیط اتوبوس اربعین

به گزارش مشرق نیوز، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: زائرانی که از 6 پایانه مرزی به کشور باز می گردند از هم اکنون تا 3 شهریور نه تنها مشمول افزایش 75 درصدی نرخ بلیت اتوبوس نمی شوند، بلکه دریافت می کنند. 50 درصد تخفیف

نرخ مصوب حمل و نقل عمومی در جاده اربعین

به گزارش ایسنا، داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه نرخ های مصوب برای جابجایی مسافران جاده ای عمومی بر اساس نظر ستاد مرکزی اعلام شد، گفت: این نرخ ها برای جابجایی مسافران در جاده های عمومی تعیین شده است. اربعین در تمامی استان های سراسر کشور اعلام شده است، وی گفت: زائران می توانند با مراجعه به سایت های اختصاصی مشترک، واحدهای فروش بلیت در سطح شهر و پایانه های مسافری نسبت به خرید بلیت در پایانه های مرزی اربعین حسینی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: استان های سراسر کشور و شرکت های حمل و نقل اعلام کرده اند که علاوه بر خدماتی که در دسترس و برنامه ریزی شده است، موظفند بدون توجه به شرایط اربعین، خدمات ویژه ای را به مقاصدی در مرزهای اربعین و بر اساس تعداد نیازمند ارائه کنند. تعداد زائران متقاضی بلیت، برنامه ریزی و طراحی کنید تا زائران بتوانند به سرعت به سمت مرزهای اربعین حرکت کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری در خصوص امکان خرید بلیت سفر می گوید: در صورتی که شرایط رفت و برگشت پیچیده در نظر گرفته شود و در زمان پیک بازگشت به دلیل شرایط ترافیکی، ممکن است کشتی ها به موقع به مرز نرسند یا زائران به موقع به مرز نرسند. در صورت نرسیدن به مرز، فاصله این دو مورد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، بنابراین به دلیل نامشخص بودن آمار و اطلاعات صحیح برای برگشت و عدم امکان برنامه ریزی برای زمان فروش بلیط رفت و برگشت، موضوع دیگری مطرح شده است. انجام شده.

این شماره را به خاطر بسپار

باقرجوان در خصوص راه اندازی سامانه آمار و پیمایش 2000141 گفت: در مسیرهای رفت و برگشت هر زائری که درخواست استفاده از حمل و نقل عمومی بین شهری را دارد با ارسال پیامک به شماره 2000141 به مرز خود اطلاع می دهد تا وارد شود و بر این اساس ناوگان به صورت خطی خواهد بود و زائران از یک مسیر ذخیره شده می توانند در هنگام ورود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه رفت و برگشت یکبار انجام می شود و ازدحام وجود دارد، گفت: زائر اربعین حسینی شماره پیامک 2000141 را به خاطر بسپارد و در مسیر بازگشت به مرز ورودی برای برنامه ریزی های لازم به این شماره پیامک ارسال کند. در این زمینه باید ظرفیت های فعلی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر فراهم شود.

خرابی سامانه فروش بلیت اربعین

به گزارش فردا، به دلیل برخی مشکلات و تقاضای زیاد، سامانه فروش بلیت برخی ایرلاین ها قابل دسترسی نیست.

مسئولان ستاد اربعین از زائران خواستند برای خرید بلیت عجله نکنند زیرا با تماس همزمان با شرکت های هواپیمایی امکان دسترسی به سایت های فروش وجود ندارد و امکان تهیه بلیت وجود ندارد.

قیمت بلیط تهران-نجف و هزینه کنسلی پرواز

به گزارش تسنیم، بر اساس اطلاعیه قبلی سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیط مسیر رفت و برگشت پرواز تهران نجف برای تاریخ 15 تا 30 شهریور 6 میلیون تومان است.

برای مسیرهای پروازی مشهد – نجف – مشهد، کرمان – نجف – کرمان، یزد – نجف – یزد و زاهدان – نجف – زاهدان قیمت بلیت 6 تا 7 میلیون تومان است.

رئیس روابط عمومی ایران ایر گفت: هزینه لغو این پروازها در هر مسیر 500 هزار تومان است. پروازهای ایران ایر اربعین فقط از تهران

قربانعلی افزود: بلیت فروشی گروه های زیر 9 نفر از طریق دفتر فروش بلیت ایران ایر و سایت هما انجام می شود. بهای بلیت بزرگسالان 6 میلیون تومان، کودکان 6 میلیون تومان و برای کودکان زیر دو سال 10 درصد قیمت بلیت خواهد بود.

وی گفت: به مسافرانی که حین پرواز در فرودگاه حاضر نشوند 3 میلیون تومان عودت داده می شود. 90 درصد برای زائرانی که از قبل سفر خود را کنسل می کنند قیمت بلیط تایید کنید

رئیس روابط عمومی ایران ایر افزود: نرخ استرداد بلیت پروازهای اربعین در هر مسیر 500 هزار تومان است. هزینه کنسلی پرواز رفت و برگشت از تهران یک میلیون تومان است.

قربانعلی از هماهنگی بانک ها برای استرداد سریع بلیت های لغو شده اربعین خبر داد و افزود: بار مجاز برای هر زائر 30 کیلوگرم است.

هزینه شگفت انگیز پارک در مرز مهران

به گزارش اقتصاد آنلاین، مجری برنامه باب القبه به عوارض عجیب پارکینگ در مرز مهرانی اعتراض کرد.

توصیه هایی برای زائران اربعین

به گزارش ایسنا، رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت به زائران اربعین حسینی توصیه کرد برای داشتن سفری سالم دوره واکسیناسیون کرونا را تکمیل کنند.

فرشید رضایی با اعلام این خبر افزود: زائران اربعین در صورتی که بیش از شش ماه از آخرین تاریخ واکسیناسیون آنها گذشته باشد، دوز یادآوری واکسن کرونا را تزریق کنند.

وی تاکید کرد: زائران عزیز اربعین در هنگام پیاده روی مایعات کافی مصرف کنند و از آب سالم فراوان، غذاهای پخته تازه و گرم، میوه های پوست گرفته و شسته استفاده کنند.

وی ادامه داد: زائران چند روز قبل از اربعین پیاده روی منظم داشته باشند و برای سلامت زانوهای خود در هنگام پیاده روی از چوب استفاده کنند. کفش پیاده روی راحت و یک جفت جوراب یا جوراب حوله ای بپوشید. از کوله پشتی مناسب استفاده کنید و از حمل بارهای زیاد و سنگین خودداری کنید.

مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: فهرست اقلام ضروری زائران، داروهای بیماری های زمینه ای 10 روزه، چسب زخم، پودر ORS، نمک، آلو خشک و انجیر خشک (برای پیشگیری از یبوست) ، قاشق و لیوان، دمپایی، صابون، چراغ قوه باشد

در فواصل منظم استراحت کنید

فرشیدی با بیان اینکه زائران باید در فواصل زمانی معین استراحت کنند و از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنند، افزود: برای محافظت از خود در برابر نور خورشید و نور شدید آفتاب از عینک آفتابی، کلاه لبه دار و کرم ضد آفتاب استفاده کنند. . لباس های مناسب و گشاد با الیاف پنبه بپوشید.

وی گفت: زائران در طول پیاده روی به اندازه کافی مایعات بنوشند. در مکان های شلوغ از ماسک استفاده کنید و در صورت داشتن علائم بیماری از ماسک استفاده کنید و از دیگران دوری کنید و به مرکز درمانی اطلاع دهید.

وبا یک اسهال عفونی خطرناک است

رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وبا یک اسهال عفونی خطرناک است که از طریق آب، غذا و دست های آلوده قابل انتقال است، گفت: زائران باید دست های خود را مرتب بشویند دست ها را با آب و صابون بشویند. و سالم استفاده کنید و غذاهای فراوان، تازه و گرم پخته شده، میوه های پوست کنده و شسته شده.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، فرشیدی افزود: زائران اربعین از مصرف هرگونه سالاد و سبزی، ماهی، لبنیات غیر پاستوریزه و غذاهای حاوی سس و کشک خودداری کنند. اگر تب، سرفه، ضایعات پوستی، اسهال و استفراغ را تجربه کردند، فورا به پزشک مراجعه کنند.

قرنطینه بعد از بازگشت

وی در پایان از زائران اربعین خواست پس از بازگشت از سفر خود را قرنطینه کرده و به ویژه از زنان باردار، سالمندان، افراد مبتلا به بیماری و نقص ایمنی دوری کنند.