آخرین مهلت تصویب آیین نامه رتبه بندی معلمان توسط دولت تا 23 خرداد – قدس آنلاین | ایستگاه خبریسخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت تا 23 خرداد 1401 فرصت دارد آیین نامه رتبه بندی معلمان را تصویب کند و وزارت آموزش و پرورش در تلاش است تا این آیین نامه را در مهلت قانونی و بر اساس مواد و چارچوب تعیین شده تهیه و ابلاغ کند. طبق قانون

به گزارش قدس آنلاین، صادق ستاری فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت روند تصویب آیین نامه رتبه بندی معلمان اظهار کرد: دولت تا 23 خرداد 1401 فرصت دارد تا آیین نامه رتبه بندی را تصویب کند. معلمان و وزارت نیز این آیین نامه را پیگیری می کند. مهلت قانونی طبق مواد و چارچوب مقرر در قانون تعیین و اعلام می شود.

وی افزود: درخواست داریم مفاد ضوابط مطابق قانون باشد و نقش انتظامی نظام رتبه بندی به آموزش و پرورش واگذار نشود.

ستاری فرد افزود: بر اساس اصل 138 قانون اساسی، هیات تطبیق مصوبات مجلس می تواند مصوبه دولت را در صورت مغایرت با متن و روح قانون لغو کند، بنابراین تنها خواسته ما این است که این لایحه در خدمت قانون باشد. و از مفاد و روح قانون عدول نکند.» .

وی با بیان اینکه قانون رتبه بندی معلمان به دنبال ارتقای کیفیت روند آموزشی، ارتقای منزلت و منزلت اجتماعی معلمان، رضایت شغلی معلمان و اصلاح نظام پرداخت عادلانه بر اساس شایستگی است، ابراز امیدواری کرد که در هفته جاری رتبه بندی معلمان انجام شود. آیین نامه توسط هیأت وزیران بررسی و تصویب خواهد شد.

منبع: ایرنا