آخرین وضعیت کاتالوگ الکترونیک – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، کالابرگ آخرین تصمیم دولت برای افزایش توان اقتصادی مردم است. با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، میزان یارانه ناچیز است و به همین دلیل فعالان اقتصادی از عرضه کاتالوگ های الکترونیکی حمایت می کنند.

به گزارش ایسنا، دولت تصمیم گرفت کالابرگ را از ابتدای تیرماه توزیع کند. فاکتور الکترونیکی جدا از فرم کاغذی نیست و در همان حساب بانکی مردم می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی به نظر می رسد استقبال از برگه کالای الکترونیکی قدرت خرید مردم را افزایش می دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح کالابرگ در حال حاضر در مرحله ای است که قرار است از پایلوت های شهری خارج از کشور اجرایی شود، گفت: اگر نیمی از فروشگاه های مرتبط به پایانه های فروش مجهز شوند، وجود دارد. دیگر مشکلی برای این طرح اجرا نمی‌شود و برای فروشگاه‌های دیگر نیز راه‌هایی وجود دارد که می‌توانند بدون صندوق‌فروشی و با اصلاح ابزار آشپزی موجود، محصولات واجد شرایط را ثبت کنند.

علیرضا شهمیرزایی با بیان اینکه متولی اصلی این کاتالوگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: وزارت حراست در تکمیل زنجیره تامین کالا و نصب سیستم های فروشگاه مشارکت و همکاری دارد. همچنین توسط خلبانان انجام شد.” این طرح به صورت پایلوت در چهار شهرستان گرمسار، آبیک، دماوند و فیروزکوه اجرا شد.

وی با بیان اینکه ممکن است نمایندگان نظر شخصی خود را درباره حذف کالابرگ اعلام کرده باشند، تصریح کرد: نظر جمع بندی برای حذف طرح کالابرگ مطرح نشد. طرح کالابرگ یک قانون است و باید بر اساس مصوبه مجلس اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول اجرای این طرح، این طرح پیچیده و حساس است و نیاز به اجرای پایلوت های زیادی دارد. در حال حاضر طرح در مرحله ای است که تصمیم گرفته شده پایلوت های خارج از شهر و در سطح کشور اجرا شود و در نهایت در صورت عدم وجود مشکل خاصی اجرایی شود.