آزادی در زمان از دست رفت!


یکی از پیشکسوتان تیم فوتبال استقلال می گوید آبی ها زمان آماده سازی خود را از دست داده اند.

علی لطیفی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره وضعیت روزهای آبی‌پوشان پایتخت گفت: همیشه تیم‌های موفقی هستند که می‌توانند از اول فصل تا آخر کار را مدیریت کنند. یکی از ویژگی های تیم های قدرتمند بحث جذب نیرو در نقل و انتقالات است. یکی از بزرگترین دلایل قهرمانی استقلال در فصل گذشته جذب بازیکنان تاثیرگذار به این تیم بود، اما امسال استقلال با جدایی ناگهانی فرهاد مجیدی مشکل بزرگی داشت.

وی ادامه می دهد: استقلال امروز به دو دلیل سقوط کرد. دیدارهای گاه و بیگاه فرهاد مجیدی بارها به استقلال آسیب زده است. حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده و هر سریالی شاهد چنین مسائلی بوده و اکثر حامیان فرهاد مجیدی او را مقصر می دانند. موضوع بعدی مدیران استقلال این است که نوع قرارداد با فرهاد مجیدی سوال برانگیز و تکان دهنده است. در آن زمان سردار آجورلو باید به گونه ای قرارداد می بست که سرمربی به راحتی از تیم جدا نمی شد و باید بر اساس برد-برد قرارداد بسته می شد.

لطیفی افزود: الان هم استقلال برای جذب مربی مشکل دارد و تاخیر در تیم می تواند ضررهای بزرگی به همراه داشته باشد و مدیران استقلال باید مربی خارجی بیاورند و آن مربی خارجی باید شناخت حیاتی از تیم داشته باشد. حالا دیگر از بین رفته است. افکار عمومی هرگز با سرمربی داخلی موافق نیست. جواد نکونام در این فصل توانسته خودی نشان دهد اما هواداران با مطرح شدن نام او موضع قاطعانه ای اتخاذ کرده اند. مدیران استقلال قرار است مربی خارجی بیاورند. برای استقلال

وی افزود: استقلال باید هرچه سریعتر سرمربی خود را شناسایی کند. درست است که استقلال در فصل گذشته قهرمان شد، اما این تیم نمی‌تواند فوتبال عالی بازی کند. بحث من بحث گروه های بزرگ و بادخیز است. در فوتبال دنیا می بینیم که کشورهایی که تیم های بزرگی دارند، هوادارانشان فوتبال زیبا را از تیم محبوبشان می خواهند. فرهاد مجیدی فصل گذشته فوتبال زیبایی را فدای نتیجه گرفتن کرد و توانست با گابریل پین ساختار آزادی را رقم بزند. اگر هواداران از اول فصل در ورزشگاه بودند و استقلال دفاعی بازی می کرد ممکن بود هواداران فشار بیاورند اما این اتفاق نیفتاد. استقلال نیاز به جذب بازیکنانی دارد که بتوانند در خط تهاجمی عملکرد خوبی داشته باشند. به نظرم حضور یک مهاجم قلابی در تیم ضروری است. امسال او واقعا نیاز به جذب بازیکنان در خط حمله دارد. استقلال به یک بازیکن دیگر در سمت چپ زمین در کنار ابوالفضل جلالی نیاز دارد تا این فاصله به نوعی جبران شود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که آیا با شرایط فعلی آبی ها در فصل آینده قهرمان لیگ برتر می شوند؟ وی گفت: ما تا به حال این نشانه ها را در استقلال نمی بینیم. استقلال در پیش فصل شکست خورد و اگر این اتفاق بیفتد، تیم به مشکل می خورد. استقلال اگر بخواهد دوباره قهرمان شود باید تا چند روز آینده مربی انتخاب کند و بازیکنانی را که خواهان آن هستند جذب کند. می دانید جذب بازیکن خیلی سخت می شود. یکی از دلایل افزایش قیمت بازیکنان کمبود بازیکن خارجی است و دعوای دلالان می تواند تحت تاثیر روند جذب بازیکن باشد. زمانی گفته می شد که حضور مربی خارجی می تواند باعث خروج پول از کشور شود اما در این قانون می بینیم که قیمت بازیکنان داخلی به شدت افزایش یافته است و برای اینکه شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم، قانون بهتری لازم است. در این بخش قرار داده شده است.