آشنایی با انواع غذاهای با کالری منفی و چربی سوز


غذاهای کالری منفی غذاهایی هستند که برای کسانی که کالری بسیار کمی دارند و در واقع می خواهند وزن خود را کاهش دهند بسیار مفید هستند ، بسیاری از غذاها دارای کالری منفی هستند که میزان کالری دریافتی و انرژی را کاهش داده و بدن را مجبور به سوزاندن چربی می کند.

آیا غذاهای کالری منفی دارید؟

کالری منفی و غذاهای چربی سوز

برای اینکه بدن بتواند غذاهای کالری منفی را هضم و جذب کند ، باید انرژی زیادی را صرف کند زیرا این غذاها سرشار از مواد مغذی و ویتامین هستند که متابولیسم انسان را بسیار بیشتر می کند. برای کاهش وزن ، به همین دلیل است که غذاهای کالری منفی به عنوان غذاهای چربی سوز شناخته می شوند.

اما همه ما می دانیم که هیچ کالری صفر کالری وجود ندارد ، فقط میزان کالری موجود در این غذا کمتر از غذاهای دیگر است.

سیب در هر 125 گرم 57 کالری دارد

میوه های چربی سوز شامل سیب هایی هستند که برای بهبود سیستم گوارش بسیار مفید هستند و همچنین میوه های کم کالری و چربی سوز.

لیست غذاهای کم کالری

3 کالری در هر 10 گرم شبانک

این یک نوع گیاه خوراکی است که دارای طعم تند و خوشمزه ای است که معمولاً در سالاد و غذا استفاده می شود. علاوه بر کالری کمی ، حاوی کلسیم ، پتاسیم ، ویتامین K و فولات است.

تناسب اندام با لیستی از غذاهای کالری منفی

134 گرم مارچوبه دارای 27 کالری است

این گیاه مغذی رنگهای متفاوتی دارد که همه آنها بسیار مغذی و مفید هستند ، از این گیاه در تهیه سالاد نیز استفاده می شود که طعم بسیار خوشمزه ای در سالاد می دهد ، به ویژه برای کسانی که می خواهند چربی بسوزانند. به

به کدام غذاها غذاهای کالری منفی می گویند؟

50 کالری در 136 گرم چغندر

چغندر یکی از میوه های خوشمزه ای است که در رنگهای قرمز و بنفش موجود است.

چغندر یک نمونه غذایی کالری منفی است

کلم بروکلی 91 گرم 31 کالری دارد

کلم بروکلی یکی از با ارزش ترین سبزیجات در سلامتی ما است. به همین دلیل ، کسانی که می خواهند وزن کم کنند باید از این سبزیجات چربی سوز استفاده کنند.

آشنایی با انواع غذاهای چربی سوز

گوشت حاوی 12 کالری در 240 میلی لیتر است

گوشت آبه عصاره ای است که از پختن گوشت گاو ، استخوان ، مرغ ، ماهی و غیره به دست می آید و روی حرارت ملایم در گاز پخته می شود که بسیار مغذی است و حاوی نمک های ضروری بدن است ، در حالی که عصاره این مواد را حذف می کند. قابل استفاده در سوپ و سایر غذاها ، که می توانند در لیست غذاهای با کالری منفی گنجانده شوند.

لیست غذاهای کالری منفی

کالری جوانه بروکسل 38 در 88 گرم است

جوانه بروکسل یکی از ارزشمندترین غذاها است که کالری کمی دارد و همچنین سرشار از ویتامین C است که نقش مهمی در حفظ سلامت بدن ایفا می کند. جوانه بروکسل شبیه کلم پیچ است ، اما در اندازه بسیار کوچکتر ، پخته و خام مصرف می شود.

کدام غذا کالری منفی دارد؟

هویج حاوی 128 گرم 53 کالری است

یکی از سبزیجات بسیار خورده شده و رایج که قدرت زیادی در آماده سازی دارد و هم در مربا ، وعده های غذایی ، سالاد و هم به صورت خام و پخته استفاده می شود. همانطور که می دانید ، هویج سرشار از ویتامین A است که یکی از ویتامین های اصلی مورد نیاز برای افزایش بینایی است و حدود 400 درصد از ویتامین A مورد نیاز ما را با یک فنجان هویج تامین می کند.

لاغری با استفاده از غذاهای کالری منفی

18 کالری در 110 گرم کرفس

اینها شامل کالری منفی و غذاهای چربی سوز هستند که به عنوان سبزیجات چربی سوز شناخته می شوند. این سبزی بیشتر با آب تهیه می شود ، به همین دلیل کالری کمی دارد.

0 0 ابزار مفید برای لاغری

خیار 52 گرم 8 کالری دارد

خیار ، یکی از خوشمزه ترین و در دسترس ترین میوه ها ، کالری بسیار کمی دارد و جزو غذاهای کالری منفی محسوب می شود که باید در رژیم غذایی خود از آن استفاده کنید زیرا به ما در کاهش وزن کمک زیادی می کند.

لیست غذاهای کالری منفی

سیر 5 تا 3 گرم کالری

سیر یکی از پرکاربردترین و غنی ترین کیفیت و همچنین خوشمزه ترین سبزیجات است که مدتهاست در درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ، به طور گسترده ای خام است و برای ایجاد انواع غذاها و طعم آنها پخته می شود.

لیست غذاهای چربی سوز و کالری منفی

گوجه فرنگی حاوی 27 در 149 گرم کالری است

همانطور که می دانید ، گوجه فرنگی یکی از پرکاربردترین سبزیجات در جهان است که حاوی ماده مغذی به نام لیکوپن است که توانایی مبارزه با سرطان و بیماری های قلبی را دارد. خوردن گوجه فرنگی متابولیسم بدن را تسریع می کند که در روند چربی سوزی کمک زیادی به ما خواهد کرد.

رژیم کالری منفی چیست؟

لیمو 8 در 30 گرم کالری دارد

خود میوه ترش لیمو ترش یا آب لیمویی که ما همیشه از آن استفاده می کنیم طعم بسیار خوبی برای غذا دارد اما باید گفت که این میوه خواص و فواید بیشتری نسبت به یک طعم واحد دارد زیرا می تواند با بسیاری از بیماری ها مقابله کند به بدن ما تبدیل می شود.

کالری های منفی برای کاهش وزن

قارچ حاوی 15 تا 70 گرم کالری است

قارچ خوشمزه ترین و با ارزش ترین غذاست که از نظر ویتامین ها و پروتئین ها برابر گوشت است و به راحتی می توان آن را با گوشت جایگزین کرد.قارچ ها می توانند مواد مغذی مهمی را برای بدن تامین کنند. امروزه قارچ ها جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی دارند.

رژیم کالری منفی چیست؟

کاهو در هر 100 گرم 6 کالری دارد

کاهو که یکی از کالری های منفی و چربی سوزی است ، سبزی پرکاربردی برای کاهش وزن است ، که البته این سبزی خوشمزه را نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت ، کسانی که می خواهند وزن کم کنند نباید از آن غافل شوند.

کاهش وزن دائمی با غذاهای کالری منفی

میزان کالری اسفناج 7 در 30 گرم است

سبزی غنی دیگر ، کالری کمی دارد و حاوی مواد معدنی و مواد مغذی مانند ویتامین K ، ویتامین A و پروتئین است.

با لیست غذاهای کالری منفی وزن خود را کاهش دهید

سایر غذاهای کالری منفی:

 • یافا
 • گریپ فروت
 • رازیانه
 • یک پیاز
 • فلفل
 • پاپایا
 • نوع خاک
 • شلغم
 • توت فرنگی
 • هندوانه
 • کدو سبز

این لیست کامل از غذاهای با کالری منفی ، علاوه بر کالری بسیار کمی ، مواد مغذی و مواد مغذی لازم را در اختیار بدن قرار می دهد که می توانید برای ایجاد یک رژیم غذایی کامل با آنها ترکیب کنید.

منبع: اورگا

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید