آشنایی با قطار غزال + عکس


قطار یکی از امن ترین و راحت ترین وسایل سفر است که سالانه افراد زیادی آن را برای سفر انتخاب می کنند. این روزها قطارها شما را به یاد تجربه قدیمی صدای بلند، صندلی های ناراحت کننده یا زمان طولانی سفر نمی اندازند. در عوض می توانید قطار خوب و سریعی را در زمان مناسب انتخاب کنید و با راحتی کامل سفر خود را به پایان برسانید. در این مقاله با قطارهای غزال و امکانات آن بیشتر آشنا می شویم. پس اگر شما هم قصد سفر با قطار را دارید با ما همراه باشید.

آشنایی با قطار غزال + عکس

شناسایی قطار غزل

قطار غزال یکی از جدیدترین قطارهای سیستم حمل و نقل ایران است که امکان سفر به تمام نقاط و شهرهای کشور را فراهم می کند. این قطار کلیه استانداردهای لازم قوانین بین المللی راه آهن یا UIC را اخذ نموده و کلیه تاییدیه های داخلی و خارجی را نیز اخذ نموده است. این قطار ساخت کشور چین است و توسط شرکت های حمل و نقل مختلفی مانند راجا، ریل سفر، سفیر، وانیا ریل و بن ریل استفاده می شود.

این قطار از نظر سرعت بعد از قطار سریع السیر پردیس رتبه دوم را دارد، بنابراین شما را به موقع به مقصد مورد نظرتان می رساند. این قطارها توانستند عنوان محبوب ترین را در میان انواع دیگر پیدا کنند.

در قطارهای غزال چه امکاناتی وجود دارد؟

این خودروها امکانات بسیار راحتی را در اختیار مسافران خود قرار می دهند. هر واگن قطار غزال دارای 10 کوپه است و معمولاً کوپه ها حداکثر ظرفیت 4 مسافر را دارند. بنابراین حداکثر ظرفیت این قطارها 40 نفر است. در هر کالسکه توالت فرنگی و ایرانی وجود دارد تا بتوانید در جاده از آنها استفاده کنید. سیستم های صوتی و تصویری به کار رفته در این قطارها دارای بهترین کیفیت و مانیتورهای تخت هستند تا بتوانید در بین راه از تماشای فیلم مورد علاقه خود و یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرید.

صندلی های استفاده شده در این قطارها انعطاف پذیر بوده و نشیمنگاه آن ها بسیار راحت است. میز و تخت تاشو از دیگر ویژگی های این قطارهاست. با توجه به بسته بودن فضای قطار، وجود سیستم تهویه مناسب یکی از موارد بسیار مهم است. در این نوع حمل و نقل از سیستم تهویه مناسب، جریان هوا خوب و گرمایش و سرمایش مناسب استفاده می شود.

پرسنل این قطارها همگی در کار خود مجرب و حرفه ای هستند. علاوه بر بسته های پذیرایی رایگان که در طول سفر در اختیار شما قرار می گیرد، می توانید ناهار، شام یا میان وعده را سفارش دهید تا با بهترین کیفیت برای شما آماده شود.

آشنایی با قطار غزال + عکس

انواع قطار غزال

نکته مهم دیگر شناخت انواع قطار غزال است. مانند بسیاری از انواع قطارهای دیگر، غزال نیز دارای سه نوع قطار است: اتوبوس، کوپه و VIP. قطارهای اتوبوسی همانطور که می دانید مانند یک اتوبوس چیده شده اند و اتاق جداگانه ای برای خود و خانواده ندارید. قیمت این بلیط ها کمتر است و به دلیل طراوت غزل، این صندلی ها برای نشستن راحت هستند. جالب است بدانید که این قطارها استاندارد بالایی دارند و جزو قطارهای درجه 1 هستند. اگر می خواهید به جای قطار اتوبوس بلیط اتوبوس بخرید، می توانید برای هر دو به سایت علی بابا مراجعه کنید.

چه شرکت هایی از قطار غزال استفاده می کنند؟

شرکت های حمل و نقل مختلف از این قطار استفاده می کنند اما 3 شرکت بزرگ غزال را برای قطارهای مسافربری خود انتخاب می کنند.

این مطلب را نیز بخوانید: مقایسه قیمت پروازهای ایران ایر و ماهان به استانبول

شرکت قطار سر کوتسار

این شرکت حمل و نقل یکی از اصلی ترین شرکت هایی است که از قطار در غزال استفاده می کند. خدمات رفاهی این قطارها بسیار خوب است و می توانید از آنها برای سفر به شهرهای بندرعباس، یزد، تهران و مشهد استفاده کنید.

قطار Gazelle بین ریل

از دیگر شرکت های بزرگ حمل و نقل که از قطارهای غزال بیشتر استفاده می کنند، بان ریل است. قطارهای غزال این شرکت همگی درجه یک و دارای 4 تخت در هر کوپه می باشند. در مسیرهای پرترافیک مانند تهران-کرمان، تهران-بندرعباس، تهران-مشهد، زنجان-مشهد می توانید از این شرکت مسافربری بلیط تهیه کنید.

قطار غزال پارس لاریم

قطارهای این شرکت مسافربری درجه یک هستند. البته این شرکت فقط در قسمت تهران – مشهد از غزال استفاده می کند. اگر می خواهید از شهرهای دیگر به مشهد بروید، ابتدا باید به پایتخت برسید.

آشنایی با قطار غزال + عکس

خرید بلیط قطار در غزال

برای خرید بلیط قطارهای غزال دو راه دارید: آنلاین و حضوری. برای خرید حضوری می توانید به دفاتر و نمایندگی های شرکت مسافربری مورد نظر خود مراجعه کرده و بر اساس زمان تور و مبدا و مقصد بلیط خود را خریداری نمایید.

خرید آنلاین بلیط راه آسان تری است که می توانید آن را در هر زمانی از شبانه روز در خانه انجام دهید. کافی است وارد سایت فروش بلیط قطار شوید، مبدا و مقصد و زمان حرکت را انتخاب کرده و هزینه بلیط را پرداخت و آن را تحویل بگیرید. معمولا خرید بلیط هر سفر از چند هفته قبل در سایت در اختیار شما قرار می گیرد.