آغاز تغییرات استاندارد در کنکور از سال آینده / قوانین کنکور بر اساس توانایی آموزش و پرورش در برگزاری آزمون های استاندارد است.


عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، تأثیر کنکور 1402 را 40 درصد از سوابق تحصیلی سال دوازدهم بر اساس 10 واحد درسی، آزمون استاندارد ملی دانست. نتیجه نهایی بر اساس آزمون سراسری است.

وی با تاکید بر اینکه قوانین کنکور بر اساس توانایی وزارت آموزش و پرورش در برگزاری آزمون های سراسری استاندارد است، گفت: دروس عمومی سال آینده در کنکور حذف می شود و به جای آن سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود و این امر آغاز می شود. در 1402.” و تا سال 1405 ادامه یافت.

پورعباس با هدف برگزاری دو آزمون ویژه دروس اختصاصی در پنج گروه آزمایشی در هر سال، گفت: نتایج این آزمون ها به مدت 2 سال اعتبار دارد. داوطلب در 2 آزمون اختصاصی دوره شرکت می کند و نمره هر یک از آزمون ها که ملاک قبولی در دانشگاه بالاتر است به وی اعلام می شود.

وی با تاکید بر اینکه 85 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بر اساس میانگین معدل دانشجویان است، گفت: امسال سوابق تحصیلی تاثیر مثبتی در کنکور داشته است به این معنی که اگر یک داوطلب نمره خوبی در کنکور دارد، معدل فقط این نمره نیست.» این نه تنها باعث کاهش نمره آزمون می شود، بلکه به افزایش نمره آزمون نیز کمک می کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصتی برای اعلام و افشای جزئیات اجرایی آزمون سراسری 1402 در شهریور ماه فراهم می شود. .

وی با بیان اینکه سازمان سنجش سوالات کنکور را در قرنطینه استاندارد و طولانی مدت طراحی کرده است، گفت: کارکنان قرنطینه هیچ ارتباطی با محیط بیرون و حتی خانواده خود ندارند. حتی هوا نیز می تواند از طریق فیلترهای متعدد به آنها برسد تا در نتیجه این اعمال هیچ ذره کاغذی از محیط قرنطینه خارج نشود.

انتهای پیام/
برای صفحه اول پیشنهاد دهید