آغاز گامی جدید برای پیوستن به مدافعان سلامت و ایمنی گیلان در واکسیناسیون کرونا


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، صبح امروز جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای هماهنگی و همکاری با مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان گیلان دیدار و مذاکره کردند. واکسن کرونا را جدی تر تزریق کنیم..

در این دیدار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تامین واکسن مورد نیاز تزریق و مشارکت فعال در این طرح ضربتی با تامین امکانات لجستیکی و نیروی انسانی بسیج و سپاه پاسداران تاکید کردند..

در این جلسه دکتر سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری مجدانه سپاه و بسیج در ایام کرونا، اظهار داشت: همکاری و هماهنگی بسیجیان سلحشور و مسئولان سپاه با سایر نیروهای نظامی، انتظامی و… هلال احمر و… این را می توان در زمان بحران کرونا دید.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا و جهش های آن همچنان در کشور و استان گیلان فعال است، افزود: مردم علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، واکسن کرونا را با جدیت تزریق کنند..

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به دستیابی گیلان به بالاترین پوشش تزریق واکسن کرونا در کشور، گفت: با توجه به پایداری سیر بیماری کرونا و مرگ و میر ناشی از آن و همچنین احتمال ابتلا به یک فرد جدید هستید. . در هوای سرد، تزریق یادآوری ضروری است. واکسن کرونا باید با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

دکتر بیان کرد. سالاری با بیان اینکه دولت سیزدهم گام بلندی در واکسیناسیون برداشته و در پیشگیری از ویروس کرونا موفق بوده است. استان باید با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت واکسیناسیون برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: سپاه کاری جز خدمت به مردم نمی تواند انجام دهد و اکنون یکی از ماموریت سپاه تضمین سلامت و ثبات آن برای مردم است.

وی با بیان اینکه پاسداران و بسیجیان تا پایان کرونا در کنار کادر بهداشتی و درمانی خواهند بود، تصریح کرد: به ما ماموریت داده شده که در هر زمان و مکان به مردم خدمت کنیم..

فرمانده سپاه قدس گیلان به تمام آمادگی سپاه و بسیج در پروژه های همکاری با ستاد کرونا در استان اشاره کرد و گفت: سپاه همچون گذشته برای هر گونه همکاری با دانشگاه گیلان آمادگی کامل دارد. علوم پزشکی برای پیشگیری از بیماری کرونا و واکسیناسیون یکی از آنهاست..

گفتنی است در حاشیه این دیدار فرمانده سپاه قدس گیلان و همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای یادآوری واکسن کرونا به خود “واکسن نورا” تزریق کردند..

با توجه به اینکه هوای سرد در پیش است، قرار است تا قبل از شروع پیک جدید و شیوع بیماری آنفولانزا، بخش زیادی از مردم گیلان را برای در امان ماندن از ویروس کرونا تغییر دهند.