آمار عملکرد کشتی در مسابقات جهانی; از آخرین قهرمانی تا رکورد ویژه سوریان


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از روز شنبه در صربستان آغاز می شود و کاروان ورزشی کشورمان نیز با ترکیب کامل و 10 کشتی گیر در این دوره از مسابقات شرکت می کند. با اخطار سایدینگ جهانی، محمدرضا گرازا در 67 کیلو و محمد هادی ساروی در 97 کیلو در جایگاه اول قرار دارند.

کاروان ورزشی کشورمان سال گذشته در این رقابت ها که به میزبانی اسلو نروژ برگزار شد پس از روسیه با 146 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و حالا بدون روس ها فرانسوی ها.کاران کشورمان به کسب عنوان تیمی امیدوار است اما در این شرایط نباید حضور چند مدعی را نادیده گرفت.

* با مدال های رنگی در اسلو بدرخشید

میثم دیلخانی در ۶۳ کیلو محمدرضا گراین در ۶۷ کیلو، محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلو و علی اکبر یوسفی در ۱۳۰ کیلو به مدال طلا دست یافتند. محمد علییسم و ​​پژمان پشتم او دارنده مدال برنز کشورمان است. در ترکیب مسابقات امسال تغییراتی در تیم محمد بنا ایجاد شد که می توان دلیل آن را غیبت او دانست. دیلخانی و علی اکبر یوسفی اشاره کرد. دیلخانی به دلیل آسیبدیدن او در ترکیب و همچنین در سنگین وزن به دلیل برتری امین نیست میرزاده وی در 2 مبارزه انتخابی نماینده کشورمان در صربستان خواهد بود.

با توجه به چرخه تکمیل شده و حضور فرنگیکاران در مسابقات بین المللی باید دید عملکرد کشتی گیران در مسابقات جهانی 2022 چگونه خواهد بود و آیا شاگردان بدون روسیه قهرمان می شوند یا خیر؟ بعد از مسابقات جهانی سال گذشته، کشتی گیران در بسیاری از میادین حضور نداشتند، اما به دلیل مفهوم چرخه انتخابی، تعدادی از آنها در مسابقات رنکینگ شرکت کردند تا امتیاز لازم را کسب کنند. سایدینگ قهرمانی در مسابقات جهانی نتایج خوب مسابقات جهانی نروژ در مدت کوتاهی پس از المپیک برگزار شد و برخی از مدعیان در این مسابقات شرکت نکردند اما مسابقات امسال با شرایط متفاوتی برگزار می شود. اول اینکه روس ها غایب هستند و همین موضوع فضا را به کشورهای مختلف می دهد تا شانس خود را برای کسب مدال امتحان کنند و نکته دیگر اینکه برخی از مدعیانی که سال گذشته حضور نداشتند امسال به میدان می آیند. با این شرایط بسیاری از کشورها در مورد اوزان مختلف حرف هایی برای گفتن دارند که می تواند کار را برای کشتی گیران کشورمان کمی سخت کند.

* آخرین قهرمانی فرنگی در چه سالی بود؟

بهترین عنوان تیم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی مربوط به سال 2014 بود که این مسابقات در تاشکند ازبکستان برگزار شد و تیم کشورمان عنوان قهرمانی را کسب کرد. یک طلا از حمید سوریان، یک نقره از امید نوروزی و یک برنز توسط افشین بیابانگرد و قاسم رضایی حاصل کار فارنگی.کاران کشور ما در این مسابقات حضور دارد. در مجموع کشورمان با 5 قهرمانی سبک آزاد و یک قهرمانی خارجی در جایگاه پنجم قرار دارد.

شاگردان آقای خاص پس از عملکرد خوب خود در المپیک توکیو، در مسابقات جهانی سال گذشته به عنوان نایب قهرمانی دست یافتند، حالا امیدوارند عنوان قهرمانی را کسب کنند. با توجه به محرومیت روسیه از حضور در مسابقات، ملی پوشان کشورمان پس از سال ها شانس کسب این عنوان را دارند. فدراسیون جهانی کشتی در تازه ترین گزارش خود از کشتی کشورمان، گرا و ساروی را به عنوان دو مدعی اصلی کسب مدال طلا معرفی کرد.

* سوریان پرافتخارترین هنرمند ایران است

در بین ورزشکاران، حمید سوریان را پرافتخارترین فرنگی کار می دانند. او از سال 2005 تا 2014 موفق به کسب 6 مدال طلای جهان شد و دومین برترین های فرانسه بود.کاران در این طبقه بندی اسکندر قرار می گیرد کارلین روسیه با 9 طلا پیشتاز است. مایاها لوپز کوبا نیز با 5 طلا و 3 نقره در جایگاه سوم قرار دارد.

ترکیب تیم کشتی فرنگی کشورمان به صربستان به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: پویا دادمرز
60 کیلوگرم: مهدی محسن نژاد
63 کیلوگرم: علیرضا نجاتی
67 کیلوگرم: مورد علاقه محمدرضا
72 کیلوگرم: محمدرضا مختاری
77 کیلوگرم: محمد علییسم
82 کیلوگرم: پژمان پشتم
87 کیلوگرم: ناصر علیزاده
97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی
130 کیلوگرم: ما میرزاده

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید