آمریکا به پلیس امنیت اخلاقی در ایران اجازه داد – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، وزارت خزانه داری آمریکا پلیس امنیت اخلاقی ایران را به «خشونت علیه زنان» متهم کرده و در لیست تحریم قرار داده است.

در این بیانیه آمریکا پلیس امنیت اخلاقی را مسئول مرگ مهسا امینی بدون ذکر مستندی می داند.

بر اساس این بیانیه، وزارت خزانه‌داری علاوه بر این، هفت مقام ارشد سازمان‌های امنیتی ایران شامل پلیس امنیت اخلاقی، وزارت اطلاعات و امنیت، نیروی زمینی ارتش، نیروی مقاومت بسیج و نیروی انتظامی ایران – همچنین در فهرست سیاه دفتر کنترل، دارایی های خارجی این وزارتخانه قرار گرفته است.

ایالات متحده مدعی است که مقامات فوق مسئول نظارت بر سازمان هایی هستند که “به طور منظم برای سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز به خشونت متوسل می شوند و اعضای جامعه مدنی، مخالفان سیاسی، فعالان حقوق زنان و اعضای جامعه بهایی”.

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا گفت: مهسا امینی زنی شجاع است که مرگ او در بازداشت پلیس امنیت اخلاقی نمونه دیگری از رفتار وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم ایران علیه مردم خود است.

وی افزود: ما این اقدام علیه وجدان را با شدیدترین لحن ممکن محکوم می کنیم و از حکومت ایران می خواهیم که به خشونت علیه زنان و سرکوب وحشیانه آزادی بیان و آزادی تجمع پایان دهد.

کارشناسان می گویند آمریکا و کشورهای اروپایی در شرایطی که در مذاکرات لغو تحریم ها در وین در مقابل دست برتر ایران چاره ای ندارند، قصد دارند با تحریک افکار عمومی و دعوت به اغتشاش از اهرم فشار برای خود استفاده کنند. در ایران. .

جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین حرف اول را می زند، به ویژه اینکه تحریم ها هدف ظاهری کشورهای غربی را برای ایجاد شکاف بزرگ بین کشور و دولت و ایجاد جریان های برانداز قدرتمندانه ناکام گذاشته است.

با توجه به تشخیص افرادی مانند «ریچارد نفیو» که معمار سیاست‌های تحریمی به شمار می‌روند، برای اینکه در مذاکرات با طرف‌های غربی به‌عنوان ابزار چانه‌زنی مورد استفاده قرار گیرند، باید محاسبات مسئولان دولت را تغییر دهند. با ایجاد «نارضایتی عمومی» و تهدید به سرنگونی. و وادارشون به امتیاز دادن.

اما این اتفاقی است که علیرغم اجرای سیاست «فشار حداکثری» رخ نداد و به برکت مقاومت مردم، ایران بدترین آثار یک جنگ تمام عیار اقتصادی را تجربه کرد و اکنون تصمیم گیرندگان ایرانی هستند. به دنبال استفاده از این موضوع به عنوان اهرمی برای متقاعد کردن، غرب باید از سیاست های قهری دست بردارد و به جنگ اقتصادی علیه ملت ایران پایان دهد.

بدیهی است در چنین شرایطی، کشورهای غربی و امپراطوری های رسانه ای آنها نیازمند «آشوب» در داخل کشور هستند تا بتوانند آن را به عنوان شاخص اثربخشی تحریم ها به مذاکرات معرفی کنند و سپس از آن به عنوان ابزاری برای تداوم استفاده کنند. اقتصاد. جنگ علیه ملت ایران باید از آن استفاده کند. آشوب در واقع ابزاری است که جریانات ضدانقلاب برای گل‌آلود کردن سرعت مذاکرات و درخواست تحریم از آن استفاده می‌کنند.

توجه به این نکته در کنار شواهد دیگری که نشان می‌دهد دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در نظر دارد برای پیشبرد برنامه‌های خود علیه ایران به دلیل آرامش، استراتژی تحریک‌آمیز دونالد ترامپ را اتخاذ کند، حائز اهمیت است. از تحریم ها و اهرم فشار..

منبع: فارس