آیا قیمت طلا کاهش یافته است؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، هفته گذشته با افزایش قیمت دلار آزاد، قیمت طلا همچنین افزایش نوسانات را تجربه کرد. در همین راستا قیمت هر قطعه سکه طلای ضرب امامی با حدود 110 هزار تومان افزایش نسبت به نرخ های قبلی به 15 میلیون و 40 هزار تومان رسید.

قیمت طلا و سکه در هفته سوم مهر 1401 متاثر از قیمت جهانی طلا، قیمت دلار، آشفتگی و تعطیلی موقت چند ساعته بازار و کمبود تقاضا با نوساناتی همراه است. در حالی که قیمت سکه امامی روز پنج شنبه از مرز 15 میلیون تومان عبور کرد اما اکنون دوباره با روند نزولی وارد کانال 14 میلیون تومان شده و به قیمت 14 میلیون و 974 هزار تومان رسیده است. قیمت طلا 18 عیار نیز با کاهش 22 هزار و 300 تومانی به قیمت یک میلیون و 339 هزار و 300 تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلا امروز شنبه 23 مهر در بازار آزاد با 92 هزار تومان کاهش پنج میلیون و 801 هزار تومان فروخته شد. قیمت سکه بهار آزادی نیز با 35 هزار تومان کاهش به 14 میلیون و 10 هزار تومان رسید.

قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز در بازار آزاد با 50 هزار تومان کاهش به ترتیب به 8 میلیون و 200 و 5 میلیون و 200 هزار تومان رسید.

این در حالی است که معامله گران بر این باورند که قیمت آتی طلا و سکه تحت تاثیر قیمت دلار کشور خواهد بود و معتقدند قیمت جهانی طلا با نوسان کمی در محدوده فعلی باقی خواهد ماند.

ثبات قیمت طلا ادامه دارد

علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی درباره قیمت سکه و طلا و نوسانات آن به تجارت نیوز گفت: نوساناتی در بازار وجود دارد اما موقتی است و دولت در بازار پول قوی است. قیمت طلا و این یک سکه پایدار باقی خواهد ماند، در حالی که طلا به دلیل تأثیر آن بر احساسات جهانی ممکن است روندهای نوسانی بیشتری را نسبت به دلار تجربه کند.

وی ادامه داد: قیمت اونس طلای جهانی نمی تواند بالاتر از این باشد. در نتیجه پیش بینی می شود طلا و سکه در بازارهای داخلی امروز در همین کانال ها در روزهای آینده نوسان یا حتی کاهش پیدا کند.

این کارشناس بازار مالی در ادامه توضیح داد: پیش بینی می شود این ثبات قیمت تا دی ماه ادامه داشته باشد. اما پس از دی ماه سال جاری با توجه به آغاز سال جدید شاهد تغییراتی در بازارهای جهانی خواهیم بود، بازارهای داخلی نیز روند متفاوتی را طی خواهند کرد.