آیت الله اراکی: مرحله جدیدی از جنگ جهانی علیه ایران آغاز شده است/ «آرتین» نماد مظلومیت ملت ایران است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله محسن اراکی در سخنرانی امروز پیش از شروع درس خارج فقه به سه مرحله جنگ فرهنگی با دشمن در طول تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: مرحله اول. این جنگ پس از پایان جنگ تحمیلی آغاز شد و کسانی که در آن روز با ما جنگیدند به میدان فرهنگ رفتند و امروز نیز با ما می‌جنگند.

وی با تاکید بر تداوم دیپلماسی برای مطالبه خسارات جنگ از کشورهای حامی صدام علیه ما، خاطرنشان کرد: در همان زمان پس از دفاع مقدس که دیوان عالی کشور از تهاجم فرهنگ با تعبیر «خون ریختن» صحبت کرد. فرهنگ” و آنها. هشدارهای لازم را داد.

استاد دروس عالی حوزه های علمیه سپس به دوران ریاست جمهوری مرحوم هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: ایشان پس از پایان جنگ تحمیلی توانستند بسیاری از زیرساخت های کشور را بازسازی و در اقتصاد کشور ترمیم کنند، اما در آن زمان که روش نفوذ برخی از آنها باز شد و زمینه ساز تهاجم فرهنگی بزرگ در زمان آقا شد. خاتمی.

وی با بیان اینکه آن دوره تهاجم فرهنگی با پیروزی ملت ایران به پایان رسید، ادامه داد: دشمن پس از ناکامی در تکمیل تاکتیک تهاجم فرهنگی، به فشار اقتصادی علیه ملت ایران بازگشت، در حالی که انتظار نداشتند. بر این باورند که. دولت آقای رئیسی می تواند در برابر خزانه خالی، فشار تحریم ها و مشکلات متراکم اقتصادی مقاومت کند. اما سیاست دولت جدید برای ادامه مذاکرات با عدم اعتماد به موفقیت مذاکرات مثمر ثمر بوده و مشکلات عمده اقتصادی مردم برطرف شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین افزود: بر این اساس دشمن در حال سازماندهی مرحله جدیدی از جنگ فرهنگی همه جانبه جهانی علیه ملت ایران است و کیسه یا اغتشاشات را نیز می توان بر این اساس تحلیل کرد. .

وی با بیان اینکه اکنون استکبار جهانی تمام توان خود را در برابر اسلام آورده است، افزود: رسانه ها و دلارهای کثیف و کودک کش از عوامل این جنگ جهانی فرهنگی هستند.

عضو شورای خبرگان رهبری سپس جریان تروریسم در جهان معاصر را که توسط آمریکا و اروپا ایجاد شده است شناسایی کرد و گفت: به همین دلیل باید تروریست ها را وارث آمریکا و اروپا دانست.

اراکی در ادامه به فاجعه تروریستی در حرم اشاره کرد شاهچراغ«آرتین» را نماد مظلومیت ملت ایران دانست و افزود: خون شهدای حرم. شاهچراغ او به عنوان یک قدرت نرم الهی توانست با مشت محکمی به اغتشاشگران و مستکبران ضربه بزند و آنها را منفعل کند.

وی همچنین اوباش کنونی را دشمن مردم ایران و ستون پنجم دشمن دانست و با درود بر نیروهای ایثارگر مدافع امنیت کشور گفت: شهدای این دوران جنگ باید علیه کشور ایران تبیین شوند. . و همچنین از تمامی شهدا و قهرمانانی که در عرصه جهاد حضور دارند به صورت ویژه تجلیل خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تجلیل از بانوان دانشجوی انقلابی و ارزشمندی که در مقابل حریم خصوصی در دانشگاه ایستادند، تصریح کرد: زن اصیل ما همان زن دانشجویی است که در مقابل اغتشاشگران ایستاد و نگذاشت حجاب پایمال شود. مثل زنان قهرمان به جاده رفتند و مرگ را سرودند مزاحممرگ بر آشوبگران و مرگ بر آمریکا، رهبران و عوامل این جنگ تمام عیار پاسخ دادند و در مقابل ضد ارزش ها ایستادگی کردند.

اراکی در ادامه خواستار تشکیل یک جبهه ملی گسترده برای دفاع از ارزش های محمدی، علوی، فاطمی و حسینی شد و تصریح کرد: تشکیل این جبهه نیازمند مدیریت و برنامه ریزی مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه اسلام و مسلمین 1400 سال در مقابل دشمنان خدا و دین ایستادند و شهید دادند، تاکید کرد: ما در این راه مقاومت کردیم و این مقاومت را تا شکست دشمن و پیروزی نهایی ادامه خواهیم داد. .که دشمن را در خانه خود تعقیب کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز باید در صحنه مواجهه با جنگ جهانی فرهنگ دشمن علیه اسلام باشیم تا به «سلام فرمانده» معنا بخشیده و اعلام کنیم. که ما آمادگی کامل برای دفاع از این ارزش ها را داریم. .

پایان پیام/78036
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید