ابوطالب مظفری برگزیده جشنواره بین المللی شعر آئینی شد


ابوطالب مظفری برگزیده جشنواره بین المللی شعر آئینی شد

مرحله اول جشنواره بین المللی شعر آیینی چهارشنبه شب در مراسمی با معرفی برگزیدگان و تجلیل از آنها در تالار سوره حوزه هنری به کار خود پایان داد. ابوطالب مظفری شاعر و نویسنده مشهور افغانستان مقام سوم این جشنواره را کسب کرد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره بین المللی شعر آیینی، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی یک هزار و 250 یورویی به سید ابوطالب مظفری برای تصنیف «شیر شکران» از افغانستان به عنوان اثر اهدا شد. نفر سوم، جایزه نقدی 2500 یورویی، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به محمد سعید میرزایی برای قصیده ممتد حسینیه از تهران به مهدی زارعی به عنوان نایب قهرمان دوم و دیپلم افتخار مقام اول اهدا شد. تندیس جشنواره و جایزه نقدی 5000 یورویی به مهدی زارعی برای آهنگسازی گروه قابیل از کرج.

سید عبدالله حسینی دبیر جشنواره درباره این رویداد فرهنگی گفت: شعر تلفیقی از شعر است. اما هیئت های خارجی مثلا هیئت های انگلیسی زبان از نبود شعر مناسب رنج می برند. به این ترتیب تصمیم گرفتیم با برپایی این جشنواره خلاء شعر فارسی و غیرفارسی را پر کنیم.

حسینی افزود: هر شاعری باید با استفاده از توان شعری خود که خداوند به او داده است در مسیر عدالت خواهی و مبارزه با ظلم گام بردارد وگرنه در این مسیر موفق نخواهد بود.