اتحادیه اروپا اپل را مجبور به تغییر خدمات و محصولات خود می کند


اختلاف اپل و اتحادیه اروپا بر سر اپ استور و سایر خدمات این شرکت ادامه دارد. با اجرای قانون بازارهای دیجیتال، اتحادیه اروپا اپل را مجبور خواهد کرد تا نحوه عملکرد اپ استور، iMessage و سایر خدمات را تغییر دهد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، اپل برای اجرای قانون اتحادیه اروپا به نام قانون بازارهای دیجیتال، دستخوش تغییری در روند ارائه محصولات و خدمات خواهد شد. به گفته Android Authority، قانون اتحادیه اروپا حدود دو سال پیش به کمیسیون ارسال شد. سپس توسط پارلمان اروپا پذیرفته شد. ماه ها بعد، این قانون وارد مرحله جدیدی شد و قرار است در 2 می 2023 اجرا شود.

این قانون با هدف افزایش رقابت در بازار فناوری تهیه شده است که می توان آن را تحولی بزرگ برای غول فناوری دانست. زیرا همه آنها باید موازین این قانون را اجرا کنند. به عنوان مثال، اگر شرکتی در رده انحصارگران قرار گیرد، مسئولان آن باید خدمات یا پلتفرم های آن شرکت را به توسعه دهندگان ارائه دهند. به همین دلیل، چنین قانونی بر اپل تأثیر می گذارد.

طبق تعریف قانون از انحصارها، احتمالاً اپل در این دسته قرار می گیرد. در این صورت ممکن است طبق این قانون این شرکت مجبور به تغییر عملکرد پلتفرم و نحوه ارائه خدمات خود شود. تیم کوک در مصاحبه ای در پاسخ به اینکه چگونه می توان ارتباط متنی بین اندروید و آیفون را بهبود بخشید، گفت: کاربران نمی خواهند ما انرژی زیادی را در این زمینه صرف کنیم.