اتحادیه اروپا: برنامه های رسمی جام جهانی 2022 قطر را دانلود نکنیدبه گزارش شهرآرانیوز – مدیران حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا به کاربران هشدار داده اند که برنامه رسمی جام جهانی 2022 قطر را روی دستگاه های خود دانلود نکنند.

رویدادهای بزرگی مانند جام جهانی اغلب با توسعه اپلیکیشن هایی همراه است که به کاربران کمک می کند کارهای مختلفی انجام دهند. به عنوان مثال، از این برنامه ها می توان برای پیمایش طرفداران یا برنامه ریزی سفر استفاده کرد. به طور کلی، این برنامه ها خوب هستند، اما ظاهرا موضوع با برنامه های جام جهانی 2022 قطر متفاوت است.

بر اساس یک گزارش جدید، رگولاتورهای حفاظت از داده ها در اروپا، مانند آلمان، با نصب این برنامه ها بر روی گوشی ها و تبلت های خود در مورد خطراتی که مردم با آن مواجه هستند هشدار می دهند. به گفته این مقامات، اپلیکیشن های قطری بیش از آنچه که آنها اعتراف می کنند به اطلاعات کاربران دسترسی دارند.

به گفته رگولاتور آلمانی، یکی از این اپلیکیشن ها اطلاعات تماس های تلفنی کاربران از جمله شماره تلفن را جمع آوری می کند. برنامه دیگری از رفتن دستگاه به حالت خواب جلوگیری می کند. رگولاتور آلمانی ادعا می کند که داده های استفاده شده توسط این برنامه ها نه تنها در دستگاه ذخیره می شود، بلکه به یک سرور مرکزی نیز منتقل می شود.

آلمان همچنین به افرادی که به قطر سفر می کنند توصیه می کند فقط در صورت لزوم این برنامه ها را نصب کنند، اما نه بر روی دستگاه اصلی خود. آلمان می‌گوید که کاربران باید این برنامه‌ها را روی دستگاه دومی که معمولاً از آن استفاده نمی‌کنند نصب کنند تا خود را ایمن نگه دارند.

مقامات نروژی همان هشداری را به کاربران آلمان صادر کردند و گفتند مقامات قطر ممکن است کاربرانی را با برنامه های مشابه زیر نظر بگیرند. مقامات فرانسوی نیز در مورد این موضوع هشدار دادند که کاربران هنگام ورود به خاک فرانسه مراقب تصاویر و ویدیوهای خود باشند و اپلیکیشن ها را حذف کنند.

در نهایت باید گفت که علیرغم هشدارهای مقامات اتحادیه اروپا، هیچ چیزی ثابت نشده و دولت قطر، اپل و گوگل در مورد این اتهامات اظهار نظری نکرده اند.

منبع: دیجیاتو