اجرای فرش گرد در منزل


فرش یکی از پرکاربردترین وسایل خانه است که تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل و ایجاد آرامش برای افراد دارد. اما باید در انتخاب شکل فرش و ابعاد آن دقت زیادی داشته باشید تا این موضوع امکان پذیر باشد و در صورتی که شکل فرش با محیط مورد نظر تناسب نداشته باشد جلوه بد و عدم آرامش را ایجاد کند. فرش هایی در اندازه ها و اشکال مختلف در بازار موجود است که یکی از این فرش ها فرش گرد است.

فرش های گرد زیبایی و ظرافت بالایی دارند و در واقع به دلیل اینکه فرش های گرد زاویه ندارند، گوشه های اطراف را نامرئی می کنند و خانه را بزرگتر از حد معمول جلوه می دهند.

مهمترین کاربردهای فرش گرد

1- استفاده از راهروها

مهمترین کاربردهای فرش گرد یکی از قسمت هایی که امروزه اکثر خانه ها دارند راهرو به خصوص ورودی است. استفاده از فرش گرد برای این مناطق باعث می شود این فضاها بی روح نباشند و زیبایی این مناطق را افزایش می دهد. اما باید دقت داشته باشید که برای این نواحی فرش گرد انتخاب کنید تا با رنگ دیوار و اندازه این نواحی همخوانی داشته باشد تا زیبایی محوطه را افزایش دهید در غیر این صورت تاثیری در نمای خانه نخواهد داشت. و حتی فضا را خسته کننده تر کنید.

2- در آشپزخانه استفاده کنید

یکی از مکان هایی که می توان از فرش گرد استفاده کرد قسمت آشپزخانه است. استفاده از فرش گرد برای فضای آشپزخانه باعث بزرگتر جلوه دادن آن و بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود. اما در خرید فرش باید دقت کرد که سایز آن دور آشپزخانه و رنگ آن با رنگ دیوارها و نور آن همخوانی داشته باشد تا تاثیر آن بیشتر باشد.

3- برای مکان هایی با فضای کم استفاده کنید

ممکن است مناطقی از خانه وجود داشته باشد که نتوان از فرش های مستطیلی استفاده کرد و عدم وجود فرش در این قسمت ها نمای خوبی نیست، برای این مناطق می توان از فرش های گرد مناسب آن منطقه استفاده کرد تا منطقه بزرگتر به نظر برسد و به نظر برسد. زیباتر..

4- هماهنگی بیشتری بین وسایل منزل ایجاد کنید

استفاده از فرش گرد در دکوراسیون منزل تاثیر بسزایی دارد و باعث جلوه بهتر بقیه وسایل دکوری می شود. اگر فرش گرد با لوستر، کنسول و سایر وسایل اطراف فضا سازگاری داشته باشد، این وسایل تاثیر چشمگیری در دکوراسیون و افزایش زیبایی دکوراسیون خواهند داشت. اگر مبلمان منزل شما منحنی است استفاده از فرش گرد در کنار این مبلمان به افزایش زیبایی مبلمان کمک می کند.

برای شستشوی انواع فرش می توانید از یک قالیشویی مطمئن خدمات بگیرید.

5- از فرش گرد زیر میز ناهارخوری استفاده کنید

یکی از کاربردهای فرش گرد برای زیر میز است. بسیاری از میزهای ناهارخوری گرد هستند و استفاده از فرش گرد برای کف میزها انتخاب مناسبی است و اندازه آن اگر زیر میز قرار گیرد باید باشد، اگر صندلی ها عقب کشیده شوند به فرش می آید و دراز می کشد. برداشتن صندلی ها از روی فرش تاثیر بدی در خانه ایجاد می کند.

6- برای اتاق خواب استفاده کنید

استفاده از فرش گرد برای اتاق خواب انتخاب خوبی است، زیرا لبه های تخت را نامرئی می کند و فضایی آرام را در اتاق ایجاد می کند. اما در انتخاب رنگ این فرش ها باید دقت کنید تا با رنگ تخت و دیوارها همخوانی داشته باشد تا حس آرامش را القا کند.

۷- از فرش گرد برای سرویس بهداشتی استفاده کنید

اگر از استرس کار روزانه خسته شده اید، حمام کردن به رفع خستگی کمک می کند. اگر فضای سرویس بهداشتی به گونه ای طراحی شود که باعث آرامش بیشتر شود، تاثیر آن دو چندان می شود. استفاده از فرش گرد در قسمت ورودی سرویس بهداشتی به ویژه در سرویس های مستطیلی شکل در القای حس آرامش تاثیر بسزایی دارد.

8- برای مبلمان نیم دایره استفاده کنید

امروزه بیشتر افراد به دلیل فضای کمی که در خانه خود دارند تمایل دارند از مبلمان نیم دایره برای منزل خود استفاده کنند، انتخاب فرش گرد انتخاب مناسبی برای این نوع مبلمان است. زیرا انحنای این مبلمان با انحنای فرش گرد مطابقت دارد و احساس آرامش را در خانه ایجاد می کند.

9- برای اتاق کودک استفاده کنید

کودکان بیشتر به اشکال هندسی که گرد هستند علاقه دارند. بنابراین استفاده از فرش گرد برای اتاق کودک تنوع و راحتی بیشتری را برای کودکان فراهم می کند.

10- برای خانه هایی که دیوارهای آنها منحنی است.

استفاده از فرش گرد برای خانه هایی با دیوارهای منحنی گزینه مناسبی است. از آنجایی که بیشتر این دیوارها دارای نقوش معماری هستند، با قرار گرفتن فرش گرد در کنار آنها جزئیات معماری بیشتر نمایان می شود.

برای انتخاب فرش مناسب منزل خود می توانید از کارشناسان قالیشویی مطمئن مشاوره بگیرید.

11- یک نکته در خانه خاص باشد

گاهی اوقات فضای خانه طوری است که می خواهید بخشی از آن را به مکانی برای کتابخانه یا استراحت اختصاص دهید. استفاده از فرش گرد انتخاب مناسبی برای این قسمت است و اگر روی این فرش صندلی راحتی و گلدان قرار دهید باعث ایجاد آرامش در آن قسمت می شود و به بخشی خاص از خانه تبدیل می شود.

در انتخاب فرش گرد چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟12- جداسازی دو فضا از یکدیگر

می توانید از یک فرش گرد برای جداسازی دو فضای خانه استفاده کنید. استفاده از فرش گرد می تواند آن قسمت را به عنوان یک منطقه مستقل در نظر بگیرد، استفاده از یک فرش با رنگ مناسب فضایی از خانه را به عنوان فضای روح تبدیل می کند و در نتیجه این دو مکان را با حساسیت های متفاوت از هم جدا می کند. .

13- برای مناطق محدود

استفاده از فرش گرد مناسب برای یک فضا می تواند تاثیر زیادی در بزرگتر شدن آن فضا داشته باشد. اگر مساحت کوچکی است با استفاده از فرش گرد متناسب با ابعاد محیط می توانید محیط را بزرگتر جلوه دهید.

در انتخاب فرش گرد چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اگرچه فرش گرد در تزیین و زیبایی آن تاثیر بسزایی دارد اما باید در نظر داشته باشیم که در هنگام خرید فرش نکاتی را در نظر بگیریم تا خریدی مناسب برای منزل انجام دهیم. تنها مسئله پر نشدن جای خالی خانه است اما با این خرید باید دکوراسیون خانه بیشتر به چشم بیاید و حس آرامش را ایجاد کند. پس قبل از خرید فرش به چند نکته اساسی توجه کنیم

1- مقدار پولی که برای خرید فرش دارید

فرش های مختلفی در بازار موجود است و هر فرش با توجه به الیافی که استفاده می کند و اندازه آن قیمت های متفاوتی دارد. اما قبل از اینکه به این موارد توجه کنید، باید میزان پولی که می خواهید فرش بخرید را تخمین بزنید و اگر با قیمت آن فرش مطابقت دارد، آنها را خریداری کنید. بهتر است هنگام خرید فرش هایی با کیفیت بالاتر انتخاب کنید و در صورتی که فروشگاه مورد نظر امکان خرید اقساطی را به شما می دهد با خرید فرش با کیفیت بالاتر از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

2- فضای مورد نظر

بعد از قیمت فرش باید نوع منطقه خود را در نظر بگیرید. فرش های مختلفی برای مناطق مختلف وجود دارد که در هنگام خرید فرش باید به این نکات توجه کنید. به عنوان مثال فرش های مخملی گزینه مناسب تری برای اتاق کودکان هستند، زیرا نرمی آنها مانع از آسیب دیدن کودکان در حین بازی می شود. اما اگر این فرش را برای مناطق پر تردد در نظر می گیرید، باید از مواد محکم تری استفاده کنید.

3- نوع کف خانه

هدف از خرید فرش منزل تنها پوشش کف نیست بلکه باید جنبه تزئینی آن را نیز در نظر گرفت. کف استفاده شده برای خانه سرامیک و پارکت است که هر کدام رنگ متفاوتی دارند. هنگام خرید فرش باید فرش هایی را انتخاب کنیم که با رنگ کف آن هماهنگ باشد و ترکیب زیبایی از آن ها را که در خانه کنار هم چیده می شود، بسازیم.

استفاده از پارکت برای منازل عایق مناسبی است و ممکن است در ذهن خود فکر کنید که با استفاده از پارکت برای منزل نیازی به فرش نیست، بلکه باید فکر کنید که فرش فقط به عنوان زیرانداز نیست و گاهی از فرش استفاده می شود. استفاده شده. زیبایی دکوراسیون را افزایش می دهد.

مزایای خرید فرش گرد

استفاده از فرش گرد برای خانه نقطه کانونی برای محیط زیست محسوب می شود. وقتی فرش گرد در مکانی انداخته می شود تمام وسایلی که در خانه چیده شده است دور آن قرار می گیرد و به گونه ای است که همه چیز روی آن نقطه متمرکز می شود و از یک نقطه کانونی برای مکانی در خانه استفاده می شود. . پراکندگی اشیاء در اطراف ناپدید می شود و روی یک نقطه متمرکز می شود.

در واقع استفاده از فرش گرد در منزل نظم بیشتری ایجاد می کند و اگر خانه شما دکوراسیون ساده ای دارد استفاده از فرش گرد برای آن نقطه باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون می شود.