اجرای همزمان نمایش میدانی «محشر» در 3 استان کشور – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مصطفی مشفقیان رئیس سازمان فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز دوشنبه شب در نشست خبری این رویداد گفت: با توجه به استقبال مردم از نمایش فصل شیدایی، پیش بینی می شود این نمایشگاه بزرگ میدانی نیز حدود 170 هزار بازدید کننده داشته باشد

وی افزود: نهادهای مختلف فرهنگی و اجتماعی دست به دست هم داده و این نمایش بزرگ میدانی را ایجاد می کنند. را تا این نمایش در استان فارس و شهر شیراز اجرا شود.

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه اظهار داشت: توجه به نیروی انسانی یکی از مهمترین برنامه هایی است که برای توسعه فعالیت های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی منشا سرمایه اجتماعی است بنابراین باید برنامه ریزی شود کم اهمیت خاص این شما هستید برای حفظ توانایی و توسعه سرمایه اجتماعی تا بتوانیم در مسیر توسعه گام برداریم.

طاهری ادامه می دهد: در رویدادهای مهم اجتماعی توجه به ذائقه مخاطبان از دیگر موضوعات مهم است، از این رو در اجرای نمایش میدانی محشر تلاش می شود به نیازهای آن جوانان و علایق آنها توجه شود. .

این مسئول معتقد است که می توان مفاهیم را با زبان هنر به جامعه جوان کشور منتقل کرد و در این زمینه کمبود هوا وجود دارد.

رضا محمدیان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این برنامه گفت: یکی از راه های رسیدن به توسعه اجتماعی استفاده از فرهنگ جامعه است.

محمدیان افزود: زمان آن است که جامعه ای همه نشانه ها را با قابلیت های ویژه توسعه دهد این شما هستید در حوزه کاربری فرهنگی است زیرا توسعه فرهنگ می تواند زمینه ساز توسعه سایر شاخص های اجتماعی و اقتصادی در همه جوامع باشد.

فتاحی نماینده سازمان فرهنگی هنری اوج نیز با اشاره به این نشست خبری گفت: نمایش بزرگ میدانی در ماهشهر بیش از 200 نفر دارد و 150 نفر در این نمایش به عنوان هنرمند فعالیت می کنند.

به گفته فتاحی، این نمایش به طور همزمان در سه استان کشور شامل تهران، قم و شیراز برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به شیوه اجرای این نمایش می بینیم که بیش از دو سال تحقیق برای این پروژه و یک سال برای نگارش فیلمنامه این نمایش به طول انجامیده است.

این نمایش در شهرهای شیراز، تهران و قم در شهریور ماه برگزار می شود و موضوع این نمایش میدانی رستاخیز و شفاعت سیدالشهدا(ع) است.