احمد مهدوی دامغانی درگذشت + بیوگرافیبر اساس گزارش ها شهررانیوزاکبر ایرانی، مدیر عامل مرکز تحقیقات میراث مکتوب گفت: بله، متأسفانه این خبر درست بود و دخترش آن را به من داد.

نسیم محمدی، نوه احمد مهدوی دامغانی نیز در صفحه خود نوشت: بابا احمد رفت.

احمد مهدوی دامغانی در 13 شهریور 1340 در مشهد در خانواده ای عالم و متدین اهل دامغان به دنیا آمد. علوم رایج قدیم و جدید شهر را فرا گرفت و سپس در تهران ساکن شد. در سال 1327 از دانشکده معقول و منقول (بعدها الهیات) دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و در سال 1333 از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران لیسانس ادبیات فارسی گرفت.

در سال 1342 دکترای زبان و ادبیات فارسی را از دانشگاه تهران دریافت کرد.

وی پس از پایان دوره دکتری زبان و ادبیات فارسی به عنوان استاد دانشگاه تهران به تدریس در دانشکده های ادبیات و الهیات دانشگاه تهران پرداخت.

وی از سال 1974 تا 1975 به تدریس ادبیات عربی و فارسی و فقه اسلامی در دانشگاه مادرید پرداخت. مهدوی دامغانی چندین سال سردفتر تهران بود و از سال 1354 رئیس کانون سردفتران بود.

احمد مهدوی دامغانی از سال 1987 در آمریکا زندگی می کند و در مقطع دکترا و فوق دکترا در دانشگاه هاروارد و دانشگاه پنسیلوانیا تدریس می کند. رشته های تدریس او در آمریکا شامل مطالعات اسلام، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، فقه، تفسیر و برخی از علوم اسلامی است.

وی فرزند آیت الله شیخ محمدکاظم مهدوی دامغانی (احیاکننده حوزه علمیه مشهد) بود. از دوران حضور مهدوی در حوزه علمیه مشهد می توان به شیخ کاظم مدیر شانه چی، شیخ محمد واعظ زاده، عبدالجواد فلاطوری، سید جعفر سیدان، سید علی حسینی سیستانی اشاره کرد.