اختصاص زمین مورد نیاز برای سرمایه گذاران و گردشگران


وزیر راه و شهرسازی گفت: زمین های مورد نیاز سرمایه گذاران و گردشگران واگذار و به وزارت گردشگری و همچنین میراث فرهنگی واگذار می شود.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رستم قاسمی گفت: سه تفاهم نامه در حوزه دریایی منعقد شده است که یکی از معیارهای مهم گردشگری محسوب می شود که اجرای آن حاصل تلاش چند ماهه است. توسط همکاران در بخش های مختلف.”

به گفته وزیر راه و شهرسازی، با معرفی وزارت گردشگری و وزارت راه و شهرسازی باید در این بخش همکاری شود.

وی بیان کرد: تعداد زیادی از فرودگاه های کشور فرودگاه های فعالی هستند که گردشگران در آن هتل یا مجتمع های فرهنگی می سازند، بنابراین می توان بیان کرد که این سه تفاهم نامه سرآغاز همکاری های بسیار مهم در این زمینه است. شاهد تحولی در حوزه گردشگری خواهیم بود.

وی گفت: با توجه به وجود کریدورهای راه آهن و آزادراه شمال به جنوب و شرق به غرب، ایران محور ترانزیت کالا در منطقه و حتی جهان خواهد بود.

به گفته قاسمی، ظرفیت جابجایی کالا در منطقه قفقاز و آسیای مرکزی حدود 200 میلیون تن برآورد شده است که اگر تنها 20 درصد از این میزان جذب کشورمان شود، ایران درآمد زیادی (مانند اندازه درآمد نفتی کشور).

وی از اخذ مجوز طی 10 روز گذشته و پس از یک سال تلاش خود و همکارانش در هیئت دولت برای رفع موانع حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی خبر داد و گفت: با کمک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید در جام جهانی 2022 قطر حضور پرشمار گردشگران و گردشگران خارجی به بنادر جنوبی کشورمان به ویژه کیش داده شود.