اربعین اجتماع مردمی در واکنش به حماسه حسینی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد باقر محمدی ناهمسان ساری در خطبه های نماز جمعه با اشاره به زیارت اربعین حضرت امام صادق(ع) بر رعایت تقوای الهی تاکید کرد.آ) تدریس کرد و گفت: فروش آخرت و فراموشی آخرت باعث جنایات کربلا و عاشورا شد و این دو موضوع اساس گناه است.

وی به همایش اربعین حسینی با بیان اینکه یاد زندگی انسان ها را تقوا می کند، اشاره کرد و افزود: این همایش با حضور میلیونی مردم در سرزمین حق تعالی برگزار شد و از این بابت از زائران تشکر و قدردانی می کنم. و خادمان حسینی عراق. .

وی همچنین با قدردانی از ملت بزرگ ایران برای گرامیداشت اربعین حسینی و برگزاری همایش های مختلف اظهار داشت: مراسم های مختلف توسط تابلوها و مردم در گوشه و کنار کشور و استان برگزار می کنند.

آیت الله محمدی ناهمسان حسینی خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق را شایسته برپایی همایش اربعین دانست و گفت: دو کشور ایران و عراق با یکدیگر برادر، دوستدار و صمیمی هستند و دشمن نمی تواند این موضوع را آن گونه ببیند، بنابراین حمله می شود. در برابر همایش جهانی اربعین

امام جمعه ساری همچنین با تقدیر از خدمات موکب ها، نیروی انتظامی، رسانه ها و اقشار مختلف مردم، با اشاره به اهمیت اربعین، افزود: اربعین اجتماع مردمی و حماسه در پاسخ به حماسه عاشورا حسینی است. و در حال حاضر از 80 نظامی و ملت در این کنفرانس حضور دارند.

نماینده حاکمیت مازندران با این عنوان که همه مذاهب حضرت امام حسین (ع)آ) قبول کردند و ایمان آوردند، گفت: دشمن بیشترین سانسور و محدودیت ها را برای نمایش اخبار اربعین اعمال کرد که این نشان از اهمیت همایش اربعین است.

وی بیان کرد: پیام و معنای همایش اربعین این است که مسلمانان و مردم با امام حسین (ع)آ) و خشم را از دشمنان خود طلب کنند، گفت: دستاورد همایش اربعین روحیه جهادی و انقلابی است و باید در همه عرصه های زندگی اجتماعی و فرهنگی جهادی کار و فعال باشیم.

آیت الله محمدی ناهمسان جهاد تامین آب را یکی از اقدامات دولت برشمرد و گفت: دو پروژه بزرگ آبرسانی در خوزستان و همدان توسط دولت اجرا شده که سال ها با تاخیر مواجه شده است.

امام جمعه ساری با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه و توسعه کشور، آن را برنامه ای حساب شده و کارشناسی شده دانست و گفت: اگر دولت با روحیه جهادی عمل کند این برنامه به خوبی اجرا می شود.

وی جهاد تولیدی، اقتصادی و اداری را از دیگر موارد جهاد برشمرد و گفت: در دولت سیزدهم نیز شاهد جهاد در عرصه دیپلماسی بودیم.

وی جهاد انتظار را مهم ترین جهاد دانست و گفت: باید جهاد عاشورا را با جهاد انتظار و فرج پیوند دهیم.