اردوغان از تصمیم خود برای سفر به فلسطین اشغالی خبر داد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، پس از عادی سازی روابط آنکارا با رژیم موقت صهیونیستی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از تصمیم خود برای سفر به فلسطین اشغالی خبر داد.

اردوغان دوشنبه شب در دیدار با سران گروهی از یهودیان در نیویورک گفت که قصد دارد برای مدتی با هدف دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی سفر کند.

به گزارش خبرگزاری «تلگرافیک یهود»، وی در دیدار با روسای «سازمان یهودیان آمریکا» اعتراف کرد که ضد صهیونیسم «جنایتی علیه بشریت» است که باید هر چه زودتر متوقف و پایان یابد.

بر اساس این گزارش، البته رئیس جمهور ترکیه زمان سفر به فلسطین اشغالی را مشخص نکرده است.

پیشتر دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی که این کودک را به قتل رساند، اعلام کرده بود که یایر لاپید نخست وزیر این هفته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با اردوغان دیدار خواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

ترکیه و رژیم صهیونیستی 17 اوت از عادی سازی کامل روابط خود خبر دادند. رجب طیب اردوغان و یایر لاپیدی که تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند، تصمیم خود را برای بازگرداندن دو بخش این نشست اعلام کردند.

کابینه رژیم صهیونیستی چند روز پیش از تصویب توافقنامه ای برای برقراری ارتباط هوایی با ترکیه خبر داد که به شرکت های هواپیمایی اسرائیل اجازه می دهد به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه پرواز کنند و از این شهرها به مناطق دیگر پرواز کنند.

پس از این تصمیم خطوط هوایی اسرائیل پس از 12 سال به فرودگاه های ترکیه پرواز خواهند کرد و این پروازها تبدیل به پرواز خواهند شد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید