استفاده از ماسک در فضاهای داخلی حرمین شریفین همچنان الزامی است – قدس آنلاین | ایستگاه خبریدر حالی که عربستان سعودی استفاده از ماسک در داخل خانه را ممنوع اعلام کرده است، زائران باید همچنان در مسجدالحرام و مسجدالنبی ماسک بزنند.

به گزارش قدس آنلاین، وزارت کشور عربستان از حذف استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده برای کنترل شیوع کرونا و کاهش تعداد مبتلایان به این ویروس خبر داد. اما با توجه به حضور زائران کشورهای مختلف در مسجدالحرام و مسجد النبی، استفاده از ماسک در این اماکن متبرکه الزامی است.

بر این اساس زائران خانه خدا باید در مناطق تحت پوشش مکه و مدینه ماسک بزنند. البته عربستان سعودی در ماه های اخیر اعلام کرده است که استفاده از ماسک در هوای آزاد در حرمین شریفین برای زائران عمره اجباری نیست.

با توجه به حضور یک میلیون نفر از زائران خانه خدا برای ادای حج امسال، عربستان سعودی حداقل 2 دوز واکسن کرونا را برای همه زائران و زائران کشورهای مختلف اجباری اعلام کرده است. پیش از ورود. زمین در PCR.گواهی منفی صادر شده برای مقامات فرودگاه.

عربستان سعودی امسال پس از دو سال تعطیلی حج برای حجاج خارجی پذیرای حدود 850 هزار زائر خارجی خواهد بود و روند اعزام زائران از کشورهای مختلف به عربستان ادامه دارد. حج امسال با حضور بیش از یک میلیون زائر برگزار می شود.

منبع: فارس