اسفندیار دومین ایرانی لیگ روسیهگروه ورزش/شهرآرانیوزامیرحسین اسفندیار، جوان قدرتمند تیم ملی ایران با قراردادی یک ساله به باشگاه اورفا-اورال روسیه پیوست.
بر اساس گزارش ها مبلغی که او در یک فصل دریافت می کند بیش از دو برابر قرارداد بازیکنان مطرح ایران است. اورفا یکی از معروف ترین باشگاه های روسیه است که از سال 1966 در لیگ روسیه حضور دارد. مدیرعامل این باشگاه یارسلا آنتونوف یکی از بازیکنان مشهور شوروی سابق است که در راس بهترین بازیکنان والیبال اروپا قرار دارد. تقریبا یک دهه
اسفندیار پس از سعید معروف دومین بازیکن ایرانی است که وارد سخت ترین لیگ جهان می شود. او باید تلاش قابل توجهی در این مسیر انجام دهد. هم اکنون میلاد عبادی پور کاپیتان تیم ملی در شهر میلان ایتالیا بازی می کند. در واقع این دو بازیکن تیم ملی کشورمان این فرصت را پیدا کردند تا به حرفه ای ترین باشگاه های جهان بپیوندند.
بردیا سعادت برای ترشاد ترکیه و سعید معروف برای فنرباغچه بازی می کنند و مرتضی شریفی همچنان در تیم برتر گالاتاسرای ترکیه حضور دارد.
سید موسوی با دو پیشنهاد جالب از تیم های لهستان و ایتالیا مواجه است و طبق آخرین اخبار مهدی جلوه، سرعتی زن جوان تیم ملی راهی امارات یا لهستان خواهد شد.
حضور بسیاری از بازیکنان ایرانی مانند یک تیغ دولبه است.