اسپیس ایکس در حال پرتاب فضاپیمای استارشیپ از جنوب تگزاس با چند الزام است


پس از جنجال های فراوان، سرانجام اسپیس ایکس توانست اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) را متقاعد کند که یک فضاپیمای استارشیپ را از تگزاس جنوبی به فضا پرتاب کند. با این حال، اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده اقداماتی را برای این پرتاب انجام داده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده پرتاب SpaceX در جنوب تگزاس را به عنوان اثرات زیست محیطی به رسمیت شناخته است. البته این اثرات آنقدر بزرگ نیستند که نیاز به گزارش کامل اثرات زیست محیطی داشته باشند. به همین دلیل اسپیس ایکس به دنبال کسب مجوز پرتاب پرتاب از این سایت است. اما باید 75 درصد از برنامه های پیشنهادی خود را تغییر دهد.

تأسیسات Starbys SpaceX اکنون در Bucachica، تگزاس است. در چند سال گذشته از این منطقه برای ساخت نسخه های آزمایشی استفاده شده است. فضاپیمای استارشیپ موشک غول پیکری است که در آینده علاوه بر انسان می تواند محموله هایی مانند ماه و فضا را نیز حمل کند. اکنون اسپیس ایکس قصد دارد برای اولین بار Starship را به فضا پرتاب کند.

این شرکت ابتدا باید از اداره هوانوردی فدرال مجوز بگیرد. تحقیقات قبلی در مورد اثرات زیست محیطی عملیات پرتاب SpaceX در اطراف منطقه انجام شده است. به نظر می رسد تصمیمات اخیر در Space X باید به تعدادی از مسائل مهم در این سازمان بپردازد. برای کاهش اثرات زیست محیطی منطقه در نهایت، در صورت اعمال این تغییرات، مجوز پرتاب صادر خواهد شد.

این فضا هنوز نیاز به مجوز اولیه پرتاب از اداره هوانوردی فدرال دارد. از سوی دیگر، FAA اعلام کرد که این تصمیم به معنای صدور مجوز نیست زیرا تمام الزامات ایمنی مورد نیاز هنوز برآورده نشده است.