اشتباه آیفون 14 در تشخیص حرکت ترن هوایی به جای تصادف و تماس با اورژانس


آیفون 14 به اشتباه حرکات ترن هوایی را به عنوان تصادف کاربر در نظر می گیرد. این تلفن پس از پیدا شدن با اورژانس تماس می گیرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا و به نقل از Verge، زمانی که کاربر سوار ترن هوایی شد، ویژگی Crash Detection به اشتباه آن را تصادف تشخیص داد و با اورژانس تماس گرفت. زمانی که آیفون ۱۴ معرفی شد، اپل قابلیت تشخیص تصادف این گوشی را معرفی کرد که در صورت بروز حوادث جدی و عدم آگاهی به طور خودکار با اورژانس تماس می گیرد.

پس از تماس اشتباه آیفون، پلیس چندین بار به محل حادثه مراجعه کرد اما مشکلی پیدا نکرد. در پایان مشخص می شود که نسل جدید آیفون، ترن هوایی سریع را تصادفی می داند. ماه گذشته، اپل ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 و اپل واچ سری 8 را فاش کرد. درون آن حسگرهای شتاب سنج و ژیروسکوپ قدرتمندی وجود دارد که بر اساس تصادف های شبیه سازی شده آموزش داده شده اند. به همین دلیل در صورت بروز حادثه، هشداری بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود و در صورت عدم پاسخگویی کاربر، پس از 20 ثانیه تماس اضطراری برقرار می شود.

در این زمان با پخش یک پیام صوتی هنگام تماس با اورژانس آنها را از حادثه مطلع می کند. محل حادثه نیز به اورژانس اعزام شد. در حال حاضر تعداد بی شماری از آیفون ها به اشتباه تصادف را تشخیص داده اند. یکی از این مثال ها تماس با خدمات اضطراری در حالی است که کاربر در حال سوار شدن بر ترن هوایی است. به گزارش وال استریت ژورنال، حتی زمانی که پیام صوتی آیفون در حال پخش بود، فریادهای مردم در قطار شنیده می شد.