اطلاعیه راه آهن درباره حواشی حمله قطار مسافربریگزارش کردن شهرآرانیوزاطلاعیه راه آهن به شرح زیر است:

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران پس از انتشار خبری مبنی بر بروز اختلاف بین مسافران قطار مسافربری تهران – یزد متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی شبا به دلیل عدم رعایت حجاب، اعلام کرد. برای تنویر افکار عمومی باید توضیحاتی در این خصوص ارائه شود:

یکی از بانوان محترم در قطار (دختر شهید جعفری) رعایت صحیح بی حجابی داخل سالن مسافربری را به دلیل وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از طرف مهماندار و همچنین سفر خود را از خانواده محترم آغاز کرد.شهدا. و فداکار می شوند، تذکر می خواهند و تذکر می دهند.

مشکل طرح موضوع و عکس گرفتن از مسافر به مشاجره و درگیری منجر شد که در پی آن حمله پلیس، مدیریت مستمر و جلسه با سایرین در ایستگاه مسافربری یزد با حضور مدیر کل منطقه همراه شد. . ، پلیس، نیروهای امنیتی و سایر نیروهای نظارتی. این کار انجام می شود و تذکرات لازم نیز به متخلفان داده می شود.

در این خصوص ذکر چند نکته ضروری است:

1- راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران رعایت و اجرای کامل حجاب اسلامی و آزادی عمومی را در همه بخش‌ها ضروری می‌داند و در این راستا همواره امری شناخته شده و نفی می‌باشد.

2- مشاهده می شود که رعایت حجاب به عنوان یک تکلیف شرعی و یک تکلیف قانونی از دغدغه های جدی راه آهن است و کارکنان قطارهای مسافری موظفند در صورت بروز مشکل به مهمانداران و راهبران قطار تذکر دهند. نشان دادن حجاب و در صورت لزوم اقدام قانونی. قوه قضائیه اتفاق می افتد.

3- مواردی از این دست رسیدگی می شود و متخلفان با عواقب قانونی مواجه خواهند شد. در این خصوص ملاحظاتی در خصوص رفتار مسافران محترم، مسئولین قطار و پلیس وجود دارد که در حال بررسی است.

ضمناً با توجه به اهمیت این حادثه موضوع به مراجع قضایی ارجاع و هم اکنون حل و فصل شده و رئیس قطار برکنار شده است.

ضرب و شتم خانم جعفری که راه آهن برای آن اطلاعیه ای صادر کرد، شب 17 مرداد اتفاق افتاد.

منبع: تسنیم