اعتراض همزمان دانشجویان دکتری دانشگاه های دولتی در مصاحبه این آزمون – قدس آنلاین | ایستگاه خبریجمعی از داوطلبان آزمون دکتری ویژه دانشگاه های دولتی از همزمانی و تداخل در برنامه زمان بندی مصاحبه دکتری در دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم گلایه کردند.

به گزارش قدس آنلاین؛ هر ساله بسیاری از علاقه مندان به ورود به دوره دکتری ویژه، ماه های زیادی را صرف تلاش و تحصیل برای ورود به یکی از دانشگاه های برتر کشور می کنند.
طبیعتا از آنجایی که آزمون دکتری در دانشگاه ها در مرکز و در سازمان سنجش آزمون سراسری برگزار می شود، انتظار می رود در ادامه این روند تا پایان مراحل، وزارت علوم نقش نظارتی خود را به درستی ایفا کند. فرآیند پذیرش و پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی به عنوان بالاترین سطح تحصیلات تکمیلی کشور.
ماجرا از این قرار است که دانشجویانی که در رشته های مختلف مقطع دکتری دانشگاه دولتی وارد مرحله مصاحبه شفاهی شده اند، طبیعتاً در آزمون کتبی امتیاز لازم را کسب کرده و طبق سازمان سنجش به مصاحبه دعوت می شوند که متاسفانه عواقب نابسامانی و تداخل دارد. زمان بندی و مصاحبه در دانشگاه های دولتی
یعنی افرادی که طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور صلاحیت و امتیاز لازم را کسب کرده اند تا پس از قبولی در آزمون کتبی وارد مرحله مصاحبه در دانشگاه های دولتی شوند و با شرکت شفاهی واجد شرایط پذیرش در یکی از دانشگاه های دولتی شوند * علیرغم واریز وجوه جداگانه برای مصاحبه شفاهی به حساب هر دانشگاه * در صورت شرکت در مصاحبه با عواقب مزاحمت و تداخل مواجه می شوند.برنامه مصاحبه در دانشگاه های دولتی به دلیل عدم نظارت وزارت علوم و مغایرت. بین دانشگاه ها علیرغم صرف وقت و هزینه، از فرصت حضور در مصاحبه در دانشگاه های اعلام کننده مصاحبه همزمان محروم شدند.

راه حل پیشنهادی:
پیشنهاد می شود برای حفظ حقوق دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و از دست ندادن انگیزه لازم برای تلاش و ارتقای سطح علمی کشور، وزارت علوم با قوت بیشتری از نقش نظارتی خود استفاده کند و این تناقضات را برطرف کند. طعم. توسط دانشگاه های دولتی، تمدید شده و با برنامه زمانی مشخص، برای جلوگیری از تداخل با برنامه های مصاحبه های ویژه در دانشگاه ها. طبیعتا این اقدام برای عدالت بخشیدن به آموزش در کشور برای جمعیت نخبه پذیرفته شده در مقطع دکتری ویژه و جلوگیری از تضییع حقوق مسلم آنهاست.