اعضای شورای شهر برای معضل زباله اهواز چه می کنند؟ + جدول


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، طی چند ماه گذشته عدم جمع آوری زباله در مناطق مختلف کلانشهر اهواز و بوی بد آن خشم شهروندان و خشم این شهر را برانگیخته است.

حتی مسئولان شورا و شهرداری علت اصلی چنین ناهنجاری ها را ناشی از دعوای پیمانکاران، کارگران و مدیران آنها می دانند، در هر صورت عدم جمع آوری زباله ها باعث گریه مردم شده است.

بر این اساس خبرنگار فارس در تماس تلفنی با 13 نفر از اعضای شورای شهر اهواز پرسید که چرا زباله های شهر جمع آوری نمی شود و تمیزی شهر خوب نیست، آیا برنامه و راهکاری برای رفع این مشکل وجود دارد؟

در ادامه پاسخ کامل اعضای شورای شهر اهواز را می خوانید.

سیاوش محمودی |

سیاوش محمودی رئیس شورای شهر اهواز در این خصوص اظهار داشت: بحث جمع آوری زباله در حال حاضر مشخص نیست و این مشکل در گذشته نیز وجود داشته و علت آن عدم پرداخت دستمزد کارگران است. در گذشته پرداخت شده است.” کارگر اخراج شد.

وی با بیان اینکه یک کارگر باید 7 ساعت و 33 دقیقه کار می کرد، اما پیمانکار به او گفت که زیاد شلوغ نباشد، گفت: اعتصابات کارگری همیشه در شهرداری وجود دارد و در ابتدای این دوره شورا هم تکرار می شود. سوال پرسیدن. ” چند نفر از ما در حالی که حقوق طبق قانون کار مشخص شده است.

رئیس شورای شهر اهواز که به دنبال حذف و فسخ قرارداد پیمانکار و حذف منطقه 6 از شهرداری است، گفت: قرارداد نیروی انسانی منطقه 6 طبق قانون کار توسط سازمان دهیاری فسخ شده است. .

محمودی گفت: از پیمانکار می‌خواهیم 57 درصد به حقوق کارگران اضافه شود و تا 13 میلیون هم اضافه شود.

وی گفت: 3 ماه پیش مصوبه شورا داشتیم که بر اساس آن شهرداری را موظف کردیم سه فقره چک به پیمانکاران و 5000 کارمند پرداخت کند، ابتدا قرارداد پرداخت پیمانکار، حساب مشترک بین پیمانکار و شهرداری ارائه شود. حقوق، بیمه و مالیات را جداگانه بپردازید تا با این پرداخت ها شفاف شود.

محمودی با بیان اینکه در دوره های گذشته دستمزد کارگران تامین نمی شد، افزود: برخی از افرادی که خود را رهبر کارگری می دانند شرایط جدید را پذیرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: در فضای ایجاد شده توسط مدیران، افرادی بودند که هرگز سر کار حاضر نشدند، بنابراین به پیمانکاران گفتیم که چه کسانی بودند و چه نبودند. بحث حضور را مطرح می کند و این فضا برای عده ای نامطلوب است و منافع آنها را به خطر می اندازد.

محمودی افزود: رهبری در طول سالیان متمادی کارگران را متکی به خود کرده اند و هر بار که اعتراض کارگران می شود، پیمانکاران جلوی رهبران می افتند.

وی بیان کرد: در چهار شهر اهواز حدود هفت هشت نفر لیدر بودند که 200 تا 300 کارگر را تعلیق کردند و حقوق آنها را گرفتند و به آنها گفتند: صبر کنید تا امروز یک میلیون تومان به حقوق شما اضافه شود.

محمودی با تاکید بر اینکه پیمانکار، نماینده اداره کار و شهرداری با هم دیدار کردند و حقوقی را که باید پرداخت شود را پذیرفتیم، خاطرنشان کرد: با شرایطی که این مدیران داده اند هزینه سنگینی از سوی شهرداری تحمیل شد و اکنون حقوق سالانه را دو برابر کرده است. ” در گذشته هزینه خدمات پرداخت می شد.

وی با بیان اینکه تاکنون طبقه بندی مشاغل کارگری پرداخت نشده است، گفت: از آنجایی که قبلاً جزو حقوق کارگران است، باید هفت ساعت سر کار باشد، کارگر نمی تواند ساعت هفت و هشت برای خروج بیاید.

محمودی بیان کرد: چند روز پیش دو موضوع در شورای تامین اهواز مطرح شد که یکی ساختمان 154 واحدی 300 واحدی و دومی در مورد منطقه 4 شهرداری اهواز بود که در آنجا تصمیم به معرفی مخالفان فعلی گرفت. دستور قوه قضاییه ، که ما این کار را کردیم و توسط دستگاه قضایی دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه پیمانکار را رها کرده و مدت کوتاهی منطقه سه را ندیده است، زیرا با آوردن ماشین آلات و نیرو هزینه شده است، افزود: در منطقه 3 همانطور که گفته می شود هیچ زباله ای در زمین وجود ندارد. اما 300 نفر به 50 نفر کاهش یافت قطعا تاثیر داشت اما زباله ها دور ریخته نشد.

محمودی می گوید: نیروهایی که تمایلی به کار ندارند و باعث استعفای دیگران می شوند نیز اسامی خود را برای اخراج به اداره کار اعلام کرده اند. اگر آنها در برابر کار مقاومت کنند، آنها را حذف می کنیم. اجازه ندهید رهبران امنیت سلامت مردم و شهر را گروگان بگیرند.

غلامرضا شانه سازان

غلامرضا شانه سازان عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه شهرداری به دنبال حل معضل زباله است، کارگران را بازرسی می کنند و شرایط کارگران شاغل را هدایت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه ممکن است دستمزد کارگران کمی تکراری باشد اما پرداخت می شود، افزود: درآمد شهرداری طبیعتاً از پرداخت عوارض به مردم و غیره است، بنابراین اگر قرار باشد این عوارض در تاریخ به حساب شهرداری واریز شود. زمان. ” در غیر این صورت دولت هرگز قادر به پرداخت کسری درآمد شهرداری نخواهد بود.

عضو شورای شهر اهواز گفت: تصمیم به بررسی محتوای قراردادها و انتخاب پیمانکاران جدید شد تا بتوانند از ظرفیت کاری بهتر استفاده کنند.

او گفت: “رهبرانی هستند که اجازه جمع آوری زباله را نمی دهند. ما از ساعت 22 تا 3 و 4 صبح گشت می زنیم و در مورد آنچه مشخص است با پیمانکاران و مسئولان منطقه صحبت می کنیم.” به این موضوع رسیدگی شده است و امیدوارم با کسانی که امنیت مردم را به خطر می اندازند به درستی رسیدگی شود.

سید محمد جواد رضوی

سید محمد جواد رضوی یکی از اعضای شورای شهر اهواز نیز در این باره اظهار داشت: در این مدت گاهی کارگران به دلیل عدم پرداخت دستمزد و جمع آوری زباله دست از کار می کشند.

وی افزود: گاهی اوقات مثل این زمان که زباله ها در سه نقطه جمع آوری نمی شود حقوق آنها پرداخت می شود اما نیازهای اضافی دارند و این نیاز بیشتر به پیمانکار مربوط می شود نه شهرداری.

یکی از اعضای شورای شهر اهواز با بیان اینکه کارگران محل کار خود را ترک کردند تا شهرداری بتواند به پیمانکار فشار بیاورد، گفت:

رضوی گفت: کارگران دست از کار نکشند و بگویند من دست از کار می کشم تا پیمانکار حق من را بدهد، آسایش، سلامتی و جان مردم گروگان گرفته نشود زیرا هیچکس کارشان را خوب انجام نداده است. “

محمدحسین ملایی زمانی

محمدحسین ملایی یکی دیگر از اعضای شورای شهر اهواز در پاسخ به این سوال گفت: این مدل به یک مدل پیچیده جمع آوری غیر زباله تبدیل شده است که عوامل زیادی در آن دخیل هستند اما مردم یقه شهرداری را به دست می گیرند و این یک اهرم است.” فشار بر شهرداری است که برخی از آن سوء استفاده می کنند.

وی افزود: در این چند ماهی که شهردار جدید اهواز انتخاب شده است، موارد مشابه زیادی رخ داده است، بنابراین ما به این شکل دومینویی از مشکلات نداریم، نمی دانیم چرا این اتفاق افتاده است. بعد از دیگران اتفاق بیفتد.»

این عضو شورای شهر اهواز با تاکید بر اینکه حقوق و دستمزد همه افزایش یافته اما کاهش نیافته است، گفت: دستمزد کارگران 54 درصد افزایش یافته است. می دهند.

ملا زمانی می گوید: در بحث عدم جمع آوری زباله در اهواز، پشت صحنه ابعاد زیادی دارد.

وی گفت: سلامت مردم به گروگان خواسته های برخی افراد است و دستگاه های نظارتی وارد این موضوع نمی شوند چون وظیفه ما نیست یا کسی از ما نمی خواهد این کار را انجام دهیم و از مسئولیت شانه خالی می کنند.

سید محمد علی ورموسوی

سید محمدعلی پورموسوی عضو شورای شهر اهواز نیز با بیان اینکه معتقدیم کارگران باید به وظیفه خود در دفع زباله عمل کنند و مطالبات خود را داشته باشند، گفت و گروگان شهرت و شخصیت اهواز است.

وی افزود: مطالبات کارگران در حال پیگیری است، همچنین بحث هایی در مورد اینکه این مطالبات تا چه حد باید برآورده شود وجود دارد، اما برخی از مطالبات تشویق شده توسط برخی افراد واقعی نیست.

این عضو شورای شهر اهواز گفت: برخی از افراد بدون اینکه کاری انجام دهند و سرکار بیایند، تنها وظیفه آنها هدایت این مسائل است، از روی حساب و کتاب.

پورموسوی با تاکید بر اینکه روند عادی کار را خوب و کارآمد نمی بینیم و روند عادی کار سخت است، گفت: زمانی که کارگران پسماند دست از کار کشیدند، شهرداری افراد زیادی را جایگزین کرد تا زباله روی زمین نباشد، بلکه کارگر باشد. چاقوها بر سر این افراد افتاد.

«وضعیت به گونه ای شده است که پلیس و بسیج باید پشت این افراد باشند تا زباله ها را جمع آوری کنند.

حمید داغله

حمید دغاغله یکی دیگر از اعضای شورای شهر اهواز نیز گفت: برخی از پیمانکاران پسماند برای تامین مطالبات خود هر از چند گاهی توسط سران اعتصابات شغلی برگزار می کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری توان برخورد با این افراد را نخواهد داشت و این کار باید توسط قوه قضاییه انجام شود، افزود: از آنجایی که در سال های اخیر هیچ برخوردی با سران این جریان نداشته است، آنها به کار خود ادامه می دهند و سلامت مردم را ارتقا می دهند. شهر آنها در خطر هستند.

عضو شورای شهر اهواز با تاکید بر اینکه پیمانکاران با کارگران تعامل دارند، گفت: نیروها برخی از کارها را انجام می دهند و برخی را ترک می کنند.

دغاغله بیان کرد: رهبری با اجبار رسانه ای به شهرداری همچنان مانند گذشته عمل می کنند و برخی از آنها با کارگرانی که شهرداری برای جمع آوری زباله از آنها استفاده می کند درگیر می شوند.

وی افزود: البته اکثر این رهبران در کار قبلی خود شکست خورده اند و برخی نیز خواهان ادامه هرج و مرج هستند، فهرستی تهیه و در اختیار نهادهای امنیتی قرار گرفته است.

کدام اعضا پاسخگو نیستند؟

اما عادل شیشه گری یکی از اعضای شورای شهر اهواز معتقد است که مصاحبه باید شخصی باشد و با دیگر اعضای شورای شهر صحبت شود چرا که بحث زباله موضوع چالش برانگیزی است.

احمد سراج، حجت الله زارع زاده، محمدمهدی مطیعی، سید محسن موسوی زاده، علی مدد هاشم پور، سیدناصر مهدوی نیز به تماس خبرنگار فارس پاسخ ندادند.

انتهای پیام/