افراد نشسته بیشتر خروپف می کردند!


محققان بر این باورند که حرکت کمتر منجر به خروپف بیشتر می شود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری نیوز، محققان دانشگاه آریزونا دریافتند که تحرک کم می تواند خروپف افراد را افزایش دهد. افرادی که به طور مکرر خروپف می کنند یا آپنه خواب دارند نسبت به افراد دیگر فعالیت کمتری دارند. در این مطالعه، مطالعاتی در مورد فراوانی خروپف و سبک زندگی کم تحرک در یک دوره سه ساله انجام شد. شرکت کنندگان همچنین رابطه ای بین دفعات خروپف و زندگی نشسته را گزارش کردند. افراد مبتلا به آپنه خواب نیز در این مطالعه شناسایی شدند.

در مطالعه خود، پس از جفت شدن جنسیت، سن، نژاد و سایر ویژگی های جمعیت شناختی، محققان دریافتند افرادی که خروپف مداوم داشتند حدود 36 دقیقه کمتر از سایرین فعالیت داشتند. این عدد در افرادی که در معرض آپنه خواب هستند به 44 دقیقه بیشتر در روز می رسد.

مایکل گراندنر، یکی از محققان این پروژه می گوید: «مشکلات تنفسی در هنگام خواب، مانند خروپف و آپنه خواب، می تواند علاوه بر شب، مشکلات دیگری در طول روز ایجاد کند. این مشکلات تنفسی در نهایت باعث خستگی بیشتر و انرژی کمتری برای چنین افرادی می شود که می تواند خلق و خو یا سطح استرس آنها را نیز بالا ببرد. بنابراین، خروپف مداوم تأثیر زیادی بر سلامت و تندرستی افراد دارد.