افزایش سیل زدگان در کشور به 34 نفر / امدادگران در جستجوی 20 مفقود هستند


رئیس سازمان امداد هلال احمر از افزایش سیل زدگان در کل کشور به 34 نفر خبر داد و گفت: حدود 20 نفر مفقود هستند و جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، مهدی ولی پور درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در سراسر کشور گفت: پس از اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران در سایر نقاط کشور و احتمال وقوع سیل. سازمان امداد و نجات در سراسر کشور و بویژه در استان های با احتمال وقوع سیل در آماده باش کامل قرار دارد. همچنین بالگردهای امدادی در استان های در معرض خطر به حالت آماده باش درآمده اند.

وی با بیان اینکه انبارهای امداد نیز از نظر تجهیزات اسکان، کالاهای زیستی و مواد غذایی در این استان ها تقویت شده است، گفت: همچنین با استفاده از تجربیات سال های گذشته، نیاز به پیش بینی برای تخصیص مناطق اسکان اضطراری نیز در این استان ها صورت گرفته است. دستور کار این استان هاست.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره خدمات امدادی این سازمان از ابتدای مرداد ماه تا این لحظه اظهار داشت: در مجموع در 62 شهرستان در 17 استان کشور از جمله سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم. ، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه، بویار احمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی، عملیات امداد و نجات مرتبط با سیل و سیل را اجرا کردند.

ولی پور با بیان اینکه عملیات امداد و نجات در 19 استان کشور انجام شد، گفت: متأسفانه بر اساس آمار از آغاز عملیات امداد و نجات تاکنون در مجموع 34 نفر بر اثر سیلاب جان خود را از دست داده اند. همچنین 20 نفر مفقود شده اند و جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بحث جست و جو و امداد و نجات را در تهران مطرح کرد و گفت: در برخی استان ها امداد و نجات به تنهایی و در برخی استان ها مانند یزد، فارس و اصفهان به صورت ترکیبی انجام می شود. عملیات جستجو، نجات و امداد در حال انجام است. در مجموع 19 استان، 38 شهر، 106 استان، 301 بانگ و 32 راه مواصلاتی درگیر سیل هستند.