افزایش ۷۹ درصدی صادرات کالا از گمرک بوشهر


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مهدی صفوی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه واردات قطعی از گمرکات استان حدود 206 هزار تن کالا بوده است، اظهار داشت: واردات قطعی کالا از گمرکات استان بوشهر حدود 206 هزار تن است. به ارزش 672 میلیون دلار در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 1400 از نظر وزنی 45 درصد و از نظر ارزشی 95 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: عمده اقلام صادراتی شامل محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آب، سبزیجات و صیفی جات است که به کشورهای چین، امارات، هند، آفریقای جنوبی، نیجریه ارسال می شود. ، سودان، موزامبیک، ترکیه، به پاکستان و سنگاپور صادر می شود.

وی بیان کرد: عمده اقلام وارداتی شامل ماژول ال ای دی، انواع پارچه، برنج، چای، لاستیک، موتور سیکلت و قطعات دوچرخه، انواع وسایل آشپزی رستوران و لوازم یدکی خودرو است که از کشورهای چین، امارات، روسیه، هند و … تایلند، فیلیپین، ترکیه، سریلانکا، جمهوری کره و ژاپن بیشترین سهم واردات این کالاها را دارند.

صفوی گفت: ارزش کالاهای صادراتی حدود 5 میلیارد و 164 میلیون دلار است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به اینکه صادرات استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 12 درصد و از نظر ارزشی 79 درصد افزایش داشته است، گفت:

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید