اقدامات لازم برای صادرات محصولات دانش بنیان به کشورهای فرامنطقه ای-قدس آنلاین | ایستگاه خبریرئیس جمهور با اشاره به استقبال مسئولان کشورهای دوست منطقه ای و فرامنطقه ای از دستاوردهای ایران در حوزه کشورهای دانش بنیان، از مسئولان دستگاه های مسئول در این زمینه خواست برنامه ریزی لازم را برای صادرات دانش به ایران انجام دهند. محصولات مبتنی بر این کشورها.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به مشکلات و چالش های کار اجرایی گفت: راه خدمت به مردم مسیر همواری نیست و مشکلات فراوانی دارد. در عین حال، دشمن با ایجاد موانع به دنبال سخت‌تر کردن مسیر است، اما مرد میدان باید با روحیه قوی، توکل و اعتماد به خدا قدم بردارد.

رئیس جمهور گفت: پیشرفت فعالیت های کشور منوط به تصمیمات و اقدامات به موقع، کارشناسانه، مقتدرانه و مجدانه است و هرگونه ضعف در انجام مسئولیت، کار را مختل و در نتیجه رسیدن به خواسته را به تاخیر می اندازد.

بر این اساس رئیسی به همه همکاران دولت یادآور شد: در هر کجا که به مردم خدمت می کنند، یقین دارند که انجام کاری برای پیشرفت کشور لازم است، با توکل به خدا و بدون شک آن را با جدیت و محکم انجام دهند.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به توانمندی های حوزه دانش بنیان در کشور و تاکید مقام معظم رهبری بر ارتقای تولید در این حوزه، گفت: همه روسای جمهوری که در ماه های اخیر به ایران سفر کرده اند، ایرانی ها بوده اند. در حوزه علما تحسین شده است.

بر این اساس رئیسی از مسئولان این حوزه خواست بنا به درخواست سران کشورهای دوست منطقه و فراتر از آن، اقدامات لازم را در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان کشورمان به این کشورها با جدیت دنبال کنند.

رئیس جمهور با اشاره به توافقات صورت گرفته بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دوست، این توافقات را حاصل تغییر دیپلماسی در سال گذشته دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای اجرای همه اسناد و توافقات تلاش خواهد کرد.

رئیسی در بخش پایانی سخنان خود به رفع موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای رسیدن به نامگذاری سال اشاره کرد و از دستگاه های اجرایی ذیربط در این زمینه خواست تا بر اساس این جهت گیری دولتی گام بردارند. و تست کردن برای حل جدی مشکلات آقای. رئیسی در این خصوص: هیچ واحد تولیدی نباید به هیچ عنوان تعطیل و به هر بهانه ای در روند کار آن اختلال ایجاد شود.

منبع: ایرنا