اقدام صدر: پارلمان عراق را تخلیه کنید و دور آن بنشینیدگزارش کردن شهرآرانیوزصالح محمد العراقی، سخنگوی سید مقتدی صدر بعدازظهر امروز سه شنبه در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که اغتشاشگران حامی جنبش صدر پارلمان عراق را ترک خواهند کرد.

پایگاه خبری المعلومه به نقل از العراقی گزارش داد که جنبش صدر قصد دارد مجلس را تخلیه کند و در داخل و اطراف محل خود تحصن کند.

وی خطاب به حامیان صدر با بیان اینکه این مصوبه تا ۷۲ ساعت پس از صدور اجرا می شود، گفت: در جبهه جاهای دیگری برای تحصن وجود دارد. دستورالعمل های بیشتر به شما داده خواهد شد.

عراقی همچنین از اقامه نماز جمعه در بغداد، بابل، کوت، کربلا و نجف اشرف خبر داد.

وی با بیان اینکه جنبش صدر «کمیته ای از معترضان برای مدیریت تظاهرات تشکیل داد»، گفت: تحصن ها باید با تعداد معین و در زمان های مشخص برگزار شود.

در همین راستا، کمیته سازماندهی تظاهرات (وابسته به کمیته هماهنگی شیعیان) روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که آشوبگران وابسته به جریان صدر برای ادامه فعالیت این تشکل مجلس را تخلیه کنند.

اغتشاشگران حامی مقتدی صدر چهارشنبه هفته گذشته و برای دومین بار شنبه هفته جاری در اعتراض به معرفی «محمد شیعه السودانی» برای تصدی پست نخست وزیری به منطقه سبز حمله کردند و وارد مجلس شدند. آنها همچنان داخل سالن مجلس نشسته اند.

در همین رابطه، روزنامه لبنانی الاخبار روز یکشنبه به نقل از منابع عراقی نوشت: هنگامی که آشوبگران حامی مقتدی صدر روز چهارشنبه هفته گذشته برای اولین بار وارد پارلمان عراق شدند، پیامی از سوی دفتر آیت الله سیستانی به دست مقتدی صدر رسید و شیعیان عالیقدر از وی خواستند تا اوضاع را آرام کن

منبع: فارس