الون ماسک؛ معرفی ربات Optimus در این رویداد مردم را شگفت زده خواهد کرد


ایلان ماسک اعلام کرد که ربات Optimus در رویداد روز هوش مصنوعی در 8 اکتبر معرفی می شود و احتمالاً ویژگی های آن افراد را شگفت زده خواهد کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، ایلان ماسک در جلسه سهامداران تسلا آخرین نسخه از تصاویر ربات اپتیموس را به نمایش گذاشت و اعلام کرد که هنگام معرفی این محصول در رویداد روز هوش مصنوعی، مردم از ویژگی های آن شگفت زده خواهند شد. . همچنین در این جلسه تصویری از دستان ربات اپتیموس به شکل قلب به نمایش گذاشته شد و اعلام شد که اتفاقات جالب دیگری در 8 اکتبر رخ خواهد داد.

جزئیات و ویژگی های ربات Optimus هنوز منتشر نشده است. اما به گفته ماسک، این ربات می تواند کارهای خسته کننده ای را برای انسان انجام دهد. در واقع ربات تسلا به نوعی با مردم خواهد بود. ماسک گفت که ممکن است مردم از اتفاقات جالب در نیمه دوم رویداد روز هوش مصنوعی غافلگیر شوند. ربات تسلا قادر خواهد بود اشیاء دنیای واقعی را با بخش خلبان خودکار رایانه موجود در خودروهای الکتریکی تشخیص دهد. سرعت حرکت این ربات 2.2 متر بر ثانیه است و به کمک سنسورهای خود می تواند محیط اطراف خود را تشخیص دهد. قرار بود رویداد روز هوش مصنوعی در 28 آگوست برگزار شود، اما کار بر روی نمونه اولیه این ربات باعث شد این رویداد به 8 اکتبر موکول شود.