امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان بسیج مستضعفین و سازمان تبلیغات اسلامی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در کنار وی بود. حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تفاهم نامه همکاری همه جانبه برای گسترش کارکرد مساجد در فعالیت های فرهنگی-اجتماعی و بسیج امکانات و ظرفیت ها برای رفع مشکلات مردم و جامعه امضا کرد.

سردار غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه بسیج خانه همه مردم ایران اسلامی و عاشقان انقلاب است، گفت: شرایط گام دوم انقلاب نسبت به قدم اول از نظر تعداد و کیفیت تفاوت های زیادی دارد. . ، که در این راستا است اسناد اعتلای 10 ساله بسیج به منظور ایجاد یک حرکت عمومی مردمی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در مرحله جامعه سازی طراحی و اجرا شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این سند از مساجد به عنوان محور و محور اصلی برنامه های بسیج نام برد و افزود: برای اینکه بتوانیم مردم را در فعالیت ها به صورت گسترده و همه جانبه ساماندهی کنیم، باید مساجد را پایگاه مرکزی قرار دهیم. و شرایط را برای ورود افراد ایجاد می کند و آنها را به بهترین نحو برای کسب خدمت و ارائه خدمت با توجه به ظرفیت و توانایی خود آماده می کند.

وی بیان کرد: بسیج جزء ساختار مسجد نیست، بلکه همه فعالیت ها در مسجد باید با روحیه بسیجی، جهادی و انقلابی انجام شود، از این رو، همه بخش ها و فعالیت های مسجد پایگاه تلقی می شود. بسیج و برای این همه ظرفیت و قدرت محله ای با محوریت مسجد محله در قالب فعالیت میدونی طراحی و اجرا شده است.

سردار سلیمانی لزوم هم افزایی نهادها و نهادها در محلات را مهم دانست و گفت: برای شکل گیری محله اسلامی در تراز گام دوم انقلاب لازم است همه مجموعه هایی که در محله فعال هستند به هر یک کمک کنند. دیگر. دیگران. افزا و برای خدمت به مردم از کارهای مشابه پرهیز می کرد که باعث گسترش خدمات شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین که به نقش قشر 22 اشاره می کند گانش کارشناس بسیج و سایر رده های این سازمان گفت: در این طرح هر یک از گروه های بسیجی فعالیت های خود را با توجه به مسجد محل تعریف و اقدام می کنند. طرح هایی مانند میز خدمت، هر مسجد یک گروه جهادی، گروه های پزشکی محله محور، میز مشاوره حقوقی و … از این خدمات هستند.

این تفاهم نامه شامل 7 ماده و 6 تبصره در برنامه 10 ساله اجرای سند است. اعتلای بسیج این اولین گام است 1133 مساجد سراسر کشور هدف گیری بود