امواج فناوری 6G باعث می شود سلول های مغز سریعتر رشد کنند


تحقیقات جدید نشان می دهد که امواج مرتبط با تجهیزات 6G رشد سلول های مغز را در موش ها تا دو و نیم برابر افزایش می دهد. این تحقیقات انجام شده توسط محققان چینی نشان می دهد که بعید است این امواج به مردم آسیب برساند.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، مطالعات جدید دانشمندان چینی از اثرات قابل توجه تشعشعات تجهیزات فناوری 6G بر روی مغز انسان خبر داده است. تنها در دوز مجاز، این امواج رشد سلول های مغزی را در موش ها تا دو و نیم برابر افزایش می دهند. این موش‌ها دائماً در معرض سیگنال‌های تراهرتز بودند و مشخص شد که توانایی یادگیری این موش‌ها بهبود یافته است. همچنین این تحقیق با هدف پاسخگویی به سوالاتی در مورد ایمنی ارتباطات 6G انجام شد.

امروزه علم پزشکی خطر تشعشعات تلفن همراه و گوشی های هوشمند را متوجه افراد نمی کند. اما پذیرش استاندارد ارتباطی 6G در اوایل دهه 2030 می تواند آن را تغییر دهد. زیرا این استاندارد شامل افزایش فرکانس سیگنال رادیویی خواهد بود که به منظور رسیدن به بالاترین نرخ انتقال داده داده می شود.

منبع تابش در فرکانس 0.3 تا 3 هرتز است و هدف آن برهمکنش با مولکول های پروتئین در سلول های زنده با توان کم است. این مولکول ها پس از ورود به حالت رزونانس می توانند به سیگنال های دریافتی پاسخ دهند.

بر اساس گزارشی که در Gizchina منتشر شد، این دانشمندان در مطالعه خود دریافتند که قرار گرفتن در معرض 100 میکرووات تابش پالسی در این فرکانس به مدت 3 دقیقه رشد نورون‌های موش را با سرعتی حدود 150 درصد افزایش می‌دهد. همچنین ارتباط بین نورون ها در سه روز دو برابر شد. البته این نتایج می تواند کمی ترسناک باشد، اما سپس آنالیز مولکولی انجام شد که هیچ ناهنجاری بدی در سلول ها تشخیص نداد.