امیدوارم استقلال – سپاهان هفته اول نباشه/ پول در بیتمال مبارک ویلموتس!


این کارشناس فوتبال با بیان اینکه استقلال در این فصل بازیکنان خوبی جذب کرد و اسکلت فصل گذشته را حفظ کرد، گفت: آینده خوبی برای استقلال در لیگ بیست و دوم می بینم.

به گزارش ملیت به نقل از مهر، ستار همدانی درباره شرایط این روزهای استقلال گفت: آبی ها اردوی خوبی را در ترکیه برگزار می کنند. بازخوردهایی که از بازیکنان دیده ایم روحیه خوب و شاد و تیمی جنگنده را به ما نشان می دهد. ضمن اینکه تیم هم فکر فصل گذشته را دارد و با این شرایط معتقدم آبی ها می توانند عملکرد موفقی در لیگ بیست و دوم داشته باشند.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: ساپینتو چهار بازی تدارکاتی در ترکیه انجام داد، حالا دو بازی در تهران انجام می دهد و قبل از شروع لیگ تیمش را به خوبی می شناسد.

وی در خصوص اولین بازی استقلال در لیگ بیست و دوم مقابل سپاهان اصفهان گفت: استقلال باید با قدرت از ابتدا کار خود را شروع کند، سه امتیاز بازی اول برای استقلال بسیار مهم و مفید است. تقابل دو مربی پرتغالی که با یک ذهنیت آشنا هستند به هر دو مربی کمک خواهد کرد. سپاهان هم مثل استقلال شناخته شده نیست، تمرینات خوبی داشته اما هفته اول مقابل حریف قرار نگرفته است، استقلال، دیدار دو تیم همیشه جذاب است، اما امیدوارم قرعه به این شکل انجام شود. چند هفته بعد از شروع لیگ باقی مانده است.

حمدانی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای استقلال این است که اسکلت فصل قبل حفظ شده است، بازیکنان همدیگر را به خوبی می شناسند و بازیکنان جدید قبل از زمان مقرر با بازیکنان دیگر همخوانی دارند. در مجموع معتقدم استقلال مثل برخی تیم ها مثل پرسپولیس و فولاد که تغییرات زیادی دارند مشکلی ندارد و می تواند روانتر و بهتر از سایر تیم ها بازی کند.

کارشناس فوتبال ایران درباره پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق ایران و محکومیت فدراسیون فوتبال در دادگاه عالی ورزش نیز اظهار داشت: از اشتباهات فدراسیون در آن زمان سه و نیم میلیون یورو پول خزانه داری باید برکت و برکت آقای آقایی باشد. ویلموتس. مردم باید تاوان اشتباهات مسئولان فدراسیون را در آن زمان بدهند. سوءمدیریت که سابقه طولانی در فوتبال ما دارد دلیلی است که سرمایه این مردمی که این روزها در شرایط سختی زندگی می کنند به جیب آقایان برود. ویلموتس و حالا کسانی که اشتباه می کردند دوباره به دنبال در دست گرفتن سکان فدراسیون هستند.

یک کارشناس فوتبال از عدم حضور تیم امید در بازی های کشورهای اسلامی انتقاد کرد و گفت: آینده فوتبال ما به تیم های پایه بستگی دارد. اگر پایه ها خوب نباشد، فوتبال پخته ما هم پیشرفت نمی کند. تیم امید آینده فوتبال ایران است و در یکی دو سال آینده بازیکنانش باید اگر تیم ملی بزرگسالان را بگذارند به بازی های کشورهای اسلامی اعزام نشوند و این به فوتبال ما آسیب می زند. بازیکنان جوان در وضعیت روحی و روانی بدی هستند. آنها می خواهند بیشتر از قبل به مسائل اساسی توجه کنند زیرا بازیکنان جوان امروز مردان بزرگ فوتبال ما در سال های آینده خواهند بود.

وی در پایان درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: متأسفانه کسانی که سابقه خوبی ندارند می خواهند دوباره هدایت فدراسیون فوتبال را برعهده بگیرند، فدراسیون فوتبال باید با تجربه، آگاه و مدیریت قوی داشته باشد. از افراد ماهر استفاده کنید.” و کلی باید ارتقای فوتبال است وگرنه به شکست ادامه می دهیم و مقابل حریفان آسیایی موفق نخواهیم بود.