انتقاد رئیس خانه صامت استان تهران از ورود محصولات چینی با استاندارد پایین – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش خبرآنلاین، «سید محمدرضا مرتضوی» در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن در استان تهران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما افزود: اکنون شاهدیم که حتی یک روال قانونی برای ورود نیز شکل گرفته است. در این مسائل کشور».
وی تاکید کرد: انتظار می رود همانطور که شرکت های ایرانی موظف به رعایت استانداردهای تولید هستند، بازرگانانی که محصولات تولیدی داخل کشور را وارد می کنند نیز موظف به این کار باشند و با حداقل کنترل تنها یک VOC امکان واردات وجود ندارد.
مرتضوی همچنین به مشکلات استفاده از برخی سامانه ها مانند سامانه گمرک، سامانه ثبت کالا، سامانه های بانکی، سامانه های حریم خصوصی و … اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: امروز ما صنعتگران همراه با دولت و حاکمیت در گذراندن یک عملیات بزرگ اقتصادی، عملیاتی که بسیاری از اقتصاددانان دنیا نیز در این تصمیم بزرگ کشور با آن موافق هستند.
رئیس خانه صامت استان تهران ادامه داد: جامعه صنعتی کشور هیچگاه جامعه فرصت طلب نبوده و همواره تمام سرمایه خود را برای درخشش در عرصه ماموریت های محوله به ویژه در رفع نیازهای مردم سرمایه گذاری می کند.

تهران 22 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تولید می کند
وی گفت: استان تهران 22 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را تولید می کند و هر تصمیمی این استان می تواند الگویی برای سایر مناطق کشور باشد.
مرتضوی افزود: با وجود تمام تلاش های انجام شده اما هر چند سال یکبار با مشکل کاهش ارزش پول ملی مواجه می شویم و بر این اساس لازم است واحدها اعتبارات لازم را برای واحدهای خود تامین کنند.
وی خاطرنشان کرد: واحدهای مختلف استان تهران با وجود اصلاحات بزرگ اقتصادی و حذف پول 4200 تومانی توانستند با کمی مشکلات سرمایه لازم برای ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.
مرتضوی همچنین خواستار رفع مشکلات مسکن کارگران استان با کمک و حمایت واحدهای صنعتی، شرکت ها و دولت شد.
در پایان رئیس خانه سمت استان تهران خواستار رایزنی بیشتر با بخش خصوصی در تصمیم گیری شد.

منبع: ایرنا