انهدام 26 باند کلاهبرداری رایانه ای برای پوشش بازارهای آنلاین – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، سرهنگ مصطفی نوروزی به نوبه خود گفت: در پی دریافت چندین فقره پرونده پلیس فتا در یکی از استان های شمالی کشور با موضوع کلاهبرداری در قالب درج آگهی های جعلی در سایت های تبلیغاتی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. از کارشناسان پلیس فتا گرفته شد.

رئیس مرکز مبارزه با جرائم کشوری و سازمان یافته پلیس فتا فراجا گفت: متهم پرونده با درج و انتشار آگهی های جعلی در قالب مشاغل خانگی، بسته بندی، لوازم آرایشی و بهداشتی، فروش اموال و … اقدام به فریب شهروندان می کرد. .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ نوروزی ادامه داد: با تحقیقات ویژه و اقدامات فنی کارشناسان پلیس فتا، در نهایت متهمان اصلی پرونده توسط یکی از استان های شمال شرق کشور شناسایی و پس از تشکیل پرونده دستگیر شدند. مجوز

وی گفت: متهمان دستگیر شده در بازجویی به این شیوه کلاهبرداری کردند و در تحقیقات از آنچه پنهان می کردند، ادله مربوط به پرونده شامل 14 سیم کارت مجرمانه، 63 کارت بانکی و سه دستگاه گوشی هوشمند کشف و ضبط شد. . با بررسی رایانه و تجهیزات هوشمند وی، نزدیک به 500 پرونده تماس شهروندی به دست آمد.

این مقام سایبری با بیان اینکه تعداد پرونده ها در این زمینه 180 فقره به ارزش 20 میلیارد ریال است، افزود: با اقدامات فنی و ویژه یگان های پلیس فتا استان در ماه گذشته 26 باند و مجرم حرفه ای فعال شدند. در زمینه کلاهبرداری رایانه ای در بستر بازارهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی و بسترهای خارجی به ارزش بیش از 607 میلیارد ریال شناسایی و منهدم شد که از این تعداد 44 نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم کشوری و سازمان یافته پلیس فتا به شهروندان توصیه کرد: استفاده از ترفندهای مجرمان برای ورود به تبلیغات جعلی در بستر بازارهای اینترنتی و گرفتن وثیقه و کلاهبرداری از شهروندان را در این راه اکیداً توصیه می کنیم. در ملاقات حضوری با آگهی‌دهنده و اطمینان از صحت موضوع و وجود کالا، هیچ گونه واریز وجهی را تحت عنوان ودیعه انجام ندهید و یا به صورت کامل به حساب‌های شناسایی شده پرداخت نکنید.

وی همچنین سوابق متعددی از سوء استفاده از شهروندان متقاضی کار در منزل یا کار با مجرمان ارائه کرد و از مردم خواست تا در صورت درخواست تبلیغ‌کننده نسبت به ارسال کارت شناسایی از طریق شبکه‌های اجتماعی یا ارائه شماره کارت و حساب بانکی اقدام کنند. یا درخواست ثبت نام در سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال و درخواست خرید رمزارز را نادیده گرفته و بلافاصله موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش دهید.