انگلیس خود را برای بزرگترین عملیات امنیتی تاریخ این کشور آماده می کند – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، مراسم تشییع الیزابت قرار است پس از انتقال جسد وی به لندن در کلیسای وست مینستر برگزار شود. پیش بینی می شود جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به همراه سران و مقامات سلطنتی کشورهای جهان در این مراسم حضور داشته باشد.

البته جسد الیزابت هنوز در اسکاتلند است و باید طی مراسمی به زمین منتقل شود. تاریخ دقیق تشییع جنازه مشخص نیست و توسط کاخ باکینگهام اعلام خواهد شد. اما انتظار می رود تعطیلات رسمی اواخر هفته آینده اعلام شود.

بر اساس این گزارش، هزاران افسر پلیس از سراسر انگلیس در آنچه عملیات پل لندن نامیده می شود، شرکت خواهند کرد. سازمان های امنیتی انگلیس قصد دارند امنیت این مراسم را به دلیل جمعیت زیادی که در مقابل کاخ باکینگهام جمع می شوند، حفظ کنند.

نیک آلدوورث که تا سال 2019 ریاست بخش “حفاظت و آمادگی” پلیس ضد تروریسم بریتانیا را بر عهده داشت، گفت که تامین امنیت مراسم تشییع جنازه الیزابت با مرگ همسرش فیلیپ یا دایانا متفاوت است. وی در گفتگو با ایندیپندنت افزود: “این احتمالا بزرگترین عملیات پلیسی و امنیتی است که تا به حال در بریتانیا انجام شده است. زیرا اشتباه کردن فقط به یک خودرو یا یک نفر نیاز دارد و در آن صورت نه تنها یک رویداد قانونی مختل شده است. ، اما مردم نیز مجروح و کشته شدند.

رسانه ها تخمین زدند که 10000 افسر پلیس در این مراسم شرکت خواهند کرد. ده ها تک تیرانداز نیز در اطراف کلیسای وست مینستر مستقر خواهند شد و هلیکوپترهای پلیس در حال گشت زنی خواهند بود. تخمین زده می شود که اجرای این رویداد 6 میلیارد پوند برای دولت هزینه داشته باشد.

کاخ باکینگهام روز پنجشنبه رسما مرگ ملکه انگلیس را تایید کرد و بدین ترتیب پسر بزرگ او چارلز پادشاه جدید انگلیس شد.

منبع: ایرنا