اولیانوف: ایران ابهام در مذاکرات وین را نمی پذیرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین به ادعاهای جوزف بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر کاهش خوش بینی ها نسبت به دستیابی به معاهده مذاکرات وین پاسخ داد.

بر اساس این گزارش، میخائیل اولیانوف در پیامی در توئیتر نوشت: واضح است که ایران شکاف و ابهام را نمی پذیرد. من مطمئن نیستم که اتحادیه اروپا فراموش کرده باشد که چه کسی مسئول وضعیت فعلی است.

وی افزود: با وجود ماهیت پیچیده روابط بین الملل، شرکت کنندگان در مذاکرات وین تاکنون توانایی عمل گرایی را از خود نشان داده اند.

این در حالی است که پیش از این مشاور تیم مذاکره کننده ایران در جریان مذاکرات رفع تحریم ها گفته بود: برای ایران مهم است که توافق احتمالی هیچ نقطه مبهمی نداشته باشد.

بر اساس این گزارش، «محمد مرندی» در گفتگو با شبکه خبری الجزیره افزود: ما می خواهیم که واشنگتن بدون پرداخت هزینه، هرگونه توافق احتمالی را از بین ببرد. اتهامات جعلی آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران باید پایان یابد.

وی تاکید کرد: هرگونه ابهام در متن توافق احتمالی باید توضیح داده شود. کشورهای اروپایی به دلیل بحران انرژی خواهان موفقیت توافق هسته ای هستند.