اولین آندوسکوپی ستون فقرات در بیمارستان میبد انجام شد


یزد-ایرنا-برای اولین بار یک بیمار مرد 32 ساله با موفقیت تحت عمل جراحی نیمه تهاجمی ستون فقرات با تکنیک آندوسکوپی در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد قرار گرفت و این بیمار 24 ساعته بدون دستمزد ترخیص شد. بعد از عمل..

جراحی نیمه تهاجمی ستون فقرات با استفاده از سیستم آندوسکوپی کامل Dr. امین جسمانی، جراح مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی و دکتر. ضیایی جراح مغز و اعصاب بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد.

رئیس بیمارستان میبد دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس نیازسنجی استان یزد، زمینه جراحی ستون فقرات با روش آندوسکوپی برای بیماران در بیمارستان میبد فراهم شده است.

دکتر. محمدهادی فرحزادی با قدردانی از حاج سیدعلی میرمحمدی خیر در حوزه بهداشت و درمان برای تامین تجهیزات مورد نیاز این عمل برای بیمارستان، گفت: انجام این عمل در بیمارستان میبد حاصل تعقیب و شکنجه ماموران است. شهرستان و استان، اعتماد خیرین به سلامت و دانش متخصصان.»

دکتر. احسان ضیایی مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز گفت: این عمل با استفاده از آندوسکوپ و برش جراحی 10 تا 15 میلی متری با حداقل مداخله بافت عضلانی و بافت استخوانی بیمار انجام شد.

جراح مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد همچنین گفت: جراحی دیسک آندوسکوپی پنج مهره کمر و یک مهره ساکرال برای اولین بار در استان یزد و در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد انجام شد.

امین جسمانی با ابراز امیدواری از انجام بهترین جراحی ها با کمترین تهاجمی برای بیماران افزود: این جراحی سال هاست که در سراسر دنیا انجام می شود و خوبی آن این است که درد پا و کمر بیمار را از بین می برد. بلافاصله بعد از عمل.» و بیمار به راحتی می تواند قبل از بیماری راه برود، مدت بستری در بیمارستان نیز کوتاه و فقط یک روز است.