اولین محصول با وای فای 7 اینتل در سال 2024 وارد بازار خواهد شد


اولین دستگاه Wi-Fi 7 از اینتل در سال 2024 عرضه خواهد شد. در حالی که اپل همچنان در حال کار بر روی Wi-Fi 6E در محصولات خود است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، گزارش های اخیر اینتل حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد تا سال 2024 از فناوری جدید وای فای 7 در دستگاه های خود استفاده کند. از سوی دیگر، اپل از فناوری Wi-Fi 6E در آیفون 14 استفاده خواهد کرد. سلسله. وای فای 7 که بعد از وای فای 6 ساخته شد، می تواند دو برابر سرعت باند 6 گیگاهرتز را ارائه دهد. به طوری که سرعت آن برابر با 5.8 گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

حال اینتل قصد دارد قبل از معرفی در سال 2024 از فناوری Wi-Fi 7 یا 802.11be در محصولات خود استفاده کند که شاید برای اولین بار این فناوری در لپ تاپ ها عرضه شود. مک‌لاکین، معاون بخش راه‌حل‌های بی‌سیم اینتل، طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر روی توسعه Wi-Fi 7 برای دریافت گواهینامه Wi-Fi Union کار می‌کند. شاید در سال 2024 این فناوری در محصولات رایانه شخصی مانند لپ تاپ ها عرضه شود. پس از آن تا سال 2025 این فناوری در بازارهای بزرگ نیز عرضه خواهد شد.

به گفته مک لوکین، این فناوری دارای مشخصات فنی مانند پهنای باند فرکانسی 320 مگاهرتز و سرعت دو برابری وای فای است. با در نظر گرفتن زمان باقی مانده تا عرضه فناوری، امکان افزایش سرعت پردازش وجود دارد. علاوه بر اینتل، شرکت های دیگری مانند کوالکام، برادکام و مدیاتک نیز به دنبال عرضه محصولاتی با استفاده از این فناوری هستند. از طرفی اپل هم اکنون به سمت وای فای 6 ای رفته و در آیفون 14 از آن استفاده خواهد کرد، همچنین امکان استفاده از وای فای 6 ای در هدست واقعیت ترکیبی این شرکت وجود دارد. این هدست ها باید در سال های 2022، 2023 و 2024 عرضه شوند.