اپل در آخرین لحظه عرضه آیفون 14 را لغو کرد


شایعاتی در مورد تولید آیفون 14 به گوش می رسد که نشان می دهد اپل در آخرین لحظه امسال افتتاح این محصول را متوقف کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، اپل پنسیل سازگار با آیفون 14 با قیمت 49 دلار پیش از رونمایی لغو شد. شایعات منتشر شده حاکی از آن است که اول قصد دارد این خودکار را در سال جدید تولید کند. اما این شرکت در آخرین لحظه طرح معرفی این دانیل جدید ۴۹ دلاری را کنار گذاشت. بر اساس اطلاعات منتشر شده در شبکه اجتماعی ویبو، حتی این طرح نیز وارد چرخه تولید انبوه شده است. این مداد جدید علاوه بر سازگاری با آیفون 14 توانست یکی از مشکلات آیپد 10 را نیز حل کند.

یک حساب توییتر به نام Duan Rui پستی را با استناد به اطلاعات منتشر شده در شبکه اجتماعی Weibo به اشتراک گذاشت. این اطلاعات مشخصات این محصول را نشان می دهد. با توجه به اینکه این فرد تجربه زیادی در افشای اطلاعات ندارد، نمی توان ادعاهای وی را بررسی کرد. به گفته وی، اپل در حال کار بر روی یک قلم اپل با نام رمز نشانگر است. قرار است در سپتامبر امسال رونمایی شود. قیمت این اپل پنسل نیز بسیار مقرون به صرفه است و تنها 49 دلار است که نسبت به نسل قبل ارزانتر است.

البته قابلیت های آن نیز نسبت به مدل قبلی کاهش یافته است. به عنوان مثال، این خودکار دارای فناوری تشخیص فشار نوک نیست، باتری داخلی ندارد و در عوض دارای تراشه ای است که می تواند انرژی را از طریق نمایشگر ذخیره کند. یکی از مهم ترین مزایای این مداد، سازگاری آن با آیفون است.

همچنین این قلم می تواند مشکل آیپد 10 را حل کند، آیپد 10 دارای پورت USB C است اما با پورت های لایتنینگ نیز سازگار است. برای استفاده از این خودکار باید مبدل 9 دلاری خریداری شود. بنابراین اگر این قلم عرضه شود، مشکل کاربران آیپد 10 حل خواهد شد.