اپل واچ با شناسایی یک تومور خطرناک جان صاحب خود را نجات داد


این دومین باری است که اپل واچ با کمک ویژگی های سلامتی خود جان صاحبان خود را نجات می دهد. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، این ساعت هوشمند با کمک ویژگی های مربوط به سلامت قلب توانسته یک تومور نادر را شناسایی کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، ساعت هوشمند اپل با کمک قابلیت های سلامتی خود توانست یک تومور نادر را شناسایی کرده و جان کاربر خود را نجات دهد. این گزارش که توسط CBS News منتشر شده است، حاکی از آن است که زن شصت و هفت ساله ای به نام کیم دورکی که از ساعت هوشمند اپل استفاده می کرد، بارها توسط این ساعت هشدار داده شد که باعث ایجاد مشکلات انقباض دهلیزی می شود.

پس از مراجعه وی به بیمارستان مشخص شد که علت این هشدارها وجود یک تومور ناشناخته و مهاجم بوده است. به گفته این زن، ساعت اپل دو شب متوالی اخطارهای او را ارسال کرده است. در ابتدا او فکر کرد که این هشدار ناشی از مشکل در دستگاه اپل است. وی در این باره گفت: در اخطار شب سوم شماره ها تغییر کرد و زیاد شد، بنابراین با وجود اینکه مشکلی نداشتم به اورژانس رفتم و تصمیم گرفتم ساعتم را دور بیندازم.

پس از مراجعه به اورژانس مشخص شد که این زن طی اخطارهای اپل دچار انقباض دهلیزی شده است و دلیل این امر وجود همین تومور بوده است. پس از آن پزشکان تایید کردند که قلب او نامنظم می‌زد. این تومور نادر به دلیل رشد سریع خود می تواند جریان خون به قلب را متوقف کند و در نهایت باعث سکته شود. نکته مهم عدم وجود علائم دیگری در این فرد است. ساعت هوشمند اپل همچنین توانست تنها علامت موجود را به درستی شناسایی کند و جان یک فرد را از مرگ حتمی نجات دهد.