اپل پتنت جدیدی را برای صفحه کلید بدون کلید با پشتیبانی از بازخورد لمسی ثبت کرده است


ثبت اختراع اخیر اپل یک صفحه کلید لمسی را نشان می دهد که احتمالاً برای iMac و سایر محصولات استفاده خواهد شد. این صفحه کلید بدون کلید از بازخورد لمسی نیز پشتیبانی می کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، Patently اپل گزارشی از عملکرد یک کیبورد بدون کلید توسط مهندسان اپل منتشر کرد که می تواند کلیدهای مختلف را در حالت های مختلف نمایش دهد. در سال 2012، اپل اولین پتنت را برای صفحه کلید بدون کلید به ثبت رساند. در حال حاضر حداقل سه اختراع دیگر در این زمینه به ثبت رسیده است.

اخیرا اداره ثبت اختراع ایالات متحده پتنت جدیدی از اپل به ثبت رسانده است که متعلق به صفحه کلید بدون کلید است. این کیبورد توسط iTunes و Apple Music قابل کنترل است. در قسمت توضیحات این پتنت به وجود ورود بازی نیز اشاره شده است.

مهمترین بخش این پتنت، دادن حسی واقعی به این صفحه کلید مجازی است. در کنار آن یک نمایشگر ثانویه قرار دارد که علاوه بر سازگاری با سنسورهای فشار، دارای یک برد لمسی در پایین است. قبل از این، لنوو نیز چنین صفحه کلیدی ساخته بود، اما از صفحه نمایش LCD استفاده می کرد.

اپل ورودی های مختلف کاربر را برای بهبود تجربه کاربری برای هر برنامه ارائه می دهد. در این صفحه کلید لمس فشاری در بسیاری از مناطق پشتیبانی می شود. توضیح اپل در مورد این پتنت و کاربردهای آن نامشخص است. به دلیل پشتیبانی از بازخورد لمسی، این صفحه کلید می تواند به لمس انگشت واکنش نشان دهد. با توجه به نمایش این کیبورد احتمالا برای نمایش مطالب از آن استفاده می شود.