اگر این علائم را در سیستم خود دارید، هک شده اید! + جزئیات


در عین حال، این علائم نشان می دهد که رایانه شما هک شده است.

امروزه قرار گرفتن در معرض یارانه های هک و هک شدن به امری بسیار رایج تبدیل شده است که بسیاری از کاربران رایانه با آن مواجه می شوند.

امروزه قرار گرفتن در معرض هک و هک شدن به امری بسیار رایج تبدیل شده است که بسیاری از کاربران کامپیوتر با آن مواجه می شوند، بنابراین دانستن اینکه کامپیوتر شما ایمن نیست ممکن است برای هر کاربری واضح نباشد، بنابراین همیشه باید به دنبال نشانه هایی در این زمینه باشید. .

توجه داشته باشید که ظاهر این علائم به صورت جداگانه ممکن است به این معنی نباشد که دستگاه شما هک شده است، اما دیدن بیش از یک علامت با علامت دیگر یا نشان دادن همه آنها به این معنی است که امنیت دستگاه شما در خطر است. برخی از مهمترین نشانه هایی که ثابت می کند دستگاه شما هک شده است و کارهایی که می توانید در مورد آن انجام دهید عبارتند از:

برنامه های جدیدی که نصب نکرده اید

یکی از بارزترین نشانه های آلوده شدن رایانه شما به ویروس، ظاهر شدن برنامه های تازه نصب شده ای است که درخواست یا نصب نکرده اید و درخواست دانلود نکرده اید.

همچنین، اگر متوجه شدید که افزونه یا نوار ابزار جدید مرورگر بر روی رایانه شما ظاهر می شود و آن را نصب نکرده اید، دستگاه شما دیگر ایمن نیست.

تغییر مسیر جستجوی اینترنت

اگر کلمه، عبارت یا اطلاعات خاصی را در مرورگر جستجو کنید یا حتی مستقیماً به آدرس سایتی که می‌شناسید بروید، اما اگر enter را فشار دهید، نتایج جستجو به سایت دیگری هدایت می‌شوند که بیشتر آنها تجاری، تبلیغاتی یا تبلیغاتی هستند. هر چه. سایت های پورنوگرافی، شاید دستگاه شما هک شده اند.

دلیل این امر این است که هکر معمولا بدافزاری را نصب می کند که جستجوی اینترنتی شما را کنترل می کند تا به این سایت ها برسد تا درصد بازدید را افزایش دهد. موضوع اینجا قبل از اینکه بخواهد به شما آسیب برساند کاملاً مفید است، زیرا هکر سعی می کند از راه های مختلف از ورود به دستگاه شما سود ببرد.

علامتی که نشان می دهد دستگاه شما خارج از کنترل شماست این است که وقتی می خواهید اسکن و پاک کنید، پیام “Task Manager is disabled” یا همان پیام “Antivirus” ظاهر می شود و بسیاری از کارها مانند ویرایشگر رجیستری را می توان غیرفعال کرد.

از شما می خواهد که پس از اسکن آنتی ویروس، سیستم را به آخرین نقطه ای که در حال اجرا بود بازگردانید و معمولاً نیاز به پشتیبان گیری دوره ای از سیستم دارد و همه سیستم عامل ها این گزینه را دارند.

فعالیت مشکوک مربوط به حساب های شما

مهمترین و برجسته ترین این فعالیت ها که به صورت خودکار یا بدون اراده شما را شگفت زده می کند، ارسال ایمیل است. اگر کسی به شما در مورد نامه‌های ناخواسته یا ایمیلی از طرف شما با پیوندهای جعلی که وعده‌های ویژه داده است، می‌گوید، مراقب باشید و ایمیل‌های ارسال شده از حساب خود را بررسی کنید.

دوم، شما می توانید همان را در هر حسابی که به طور خودکار از سیستم عامل ها و شبکه های اجتماعی وارد سیستم می شود، پیدا کنید.

خطرناک ترین علامت در اینجا این است که بانک از پول شما کلاهبرداری می کند. اگر یک لینک خودکار برای دسترسی به حساب بانکی شما از طریق مرورگر شما وجود داشته باشد، هکر می تواند پول شما را به حساب های ناشناخته خود منتقل کند یا به طور خودکار اطلاعات خرید یا کارت اعتباری شما را هنگام خرید مرورگر شما ذخیره کند.

در صورت هک شدن کامپیوتر چه باید کرد؟

اولین چیزی که کارشناسان امنیت داده معمولا توصیه می کنند این است که کامپیوتر را از هر منبع اینترنتی جدا کنید و سپس یک اسکن جامع از دستگاه انجام دهید.

مطمئن شوید که یک آنتی ویروس یا ضد بدافزار نصب کرده اید که به صورت آفلاین کار می کند، و در اینجا بهترین برنامه های جامع حفاظت از رایانه شخصی آورده شده است:

پس از نصب برنامه و اسکن، حتما یک System Restore انجام دهید تا دستگاه به حالت قبل برگردد و قبل از اتصال دستگاه به اینترنت، گزینه Firewall را فعال کرده و در نهایت مطمئن شوید که هیچ برنامه ای نصب نشده است، آنها را نصب کنید. در حین هک کردن، و اگر وجود دارد، آن را به صورت دستی از کنترل پنل حذف کنید و سپس Add or Delete Programs را انتخاب کنید و آن را حذف کنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان