ایران حمله «زاخو» را محکوم کرد/ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: کشتار غیرنظامیان غیرقابل قبول است – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قادی آنلاین، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بمباران امروز (پنجشنبه) شهر زاخو عراق که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی غیرنظامی شد را محکوم کرد. مردم.

منابع خبری عراقی شامگاه دیروز گزارش دادند که ارتش ترکیه به شمال این کشور حمله کرد و گلوله توپ به شهر زاخو (یکی از تفرجگاه های اقلیم کردستان عراق) اصابت کرد که در نتیجه آن 9 نفر کشته و 31 نفر زخمی شدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، دولت و ملت عراق، بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت در این کشور تاکید کرد. عراق و افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت عراق را امنیت خود می داند و در این زمینه چیزی وجود ندارد که از کمک دریغ نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای این حمله را محکوم کرد و تصریح کرد: کشتار غیرنظامیان غیرقابل قبول است و همه کشورها باید به تعهدات خود در قوانین بین المللی از جمله حمایت از غیرنظامیان احترام بگذارند.

در حالی که گفته می شود ترکیه مسئول این حمله است، دولت این کشور مسئولیت این حمله را بر عهده نمی گیرد و آن را به گردن پ.ک.ک می اندازد. وزارت امور خارجه عراق شامگاه چهارشنبه در این باره بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: این تجاوز حمله به امنیت عراق و ثبات مردم این کشور است. در این راستا ما بر مخالفت شدید خود با چنین اغتشاشاتی که خلاف قوانین و قوانین بین‌المللی است تاکید می‌کنیم و خاطرنشان می‌کنیم که آقای. مصطفی الکاظمی، نخست وزیر [عراق] وی دستور تشکیل کمیته تحقیق به ریاست آقای. فواد حسین وزیر امور خارجه و با حضور بسیاری از ماموران امنیتی به بررسی جزئیات عامل این حمله بپردازد.

فواد حسین وزیر خارجه عراق امروز اعلام کرد که کارشناسان نظامی عراق حمله ترکیه به اقلیم کردستان را تایید کرده اند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ضمن مقصر دانستن این حمله به ترکیه تاکید کرد: عراق حق کامل پاسخگویی به این تجاوزات را برای خود محفوظ می دارد و تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از مردم این کشور و تحمیل عواقب ادامه تنش به متجاوز انجام خواهد داد. . . اتخاذ کردن.”

انتهای پیام/

منبع: فارس