ایران و ونزوئلا پیشگام نظم غیراستعماری در جهان هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور ونزوئلا در سخنانی گفت که کشورش و ایران پیشگامان ظهور نظم جهانی جدید غیراستعماری و هژمونیک هستند.

بر اساس این گزارش، «نیکلاس مادورو» در گفت و گو با «هیسپان تی وی» تاکید کرد که روابط ونزوئلا و جمهوری اسلامی ایران قوی است.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: روابط برادرانه و همبستگی ایران و ونزوئلا قوی است زیرا ما خود را در این جنگ متحد می دانیم.

مادورو همچنین این اقدام را از نظر حمل کشتی‌های نفتی از ایران به ونزوئلا بسیار خوب توصیف کرد و افزود: در آن زمان به دلیل تروریسم اقتصادی آمریکا، ما در چهار پالایشگاه کار نکردیم و گاز نداشتیم. اقدام ایران برای ارسال سوخت به ونزوئلا پس از تحریم ها کمک زیادی به ونزوئلایی ها کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: ایران و ونزوئلا پیشگامان ظهور نظم نوین جهانی بدون استعمار و هژمونی و با اهداف مشترک مبارزه با استعمار، امپریالیسم و ​​تبعیض نژادی هستند. ایران و ونزوئلا تاریخ انقلابی دارند و روابط آنها چندین دهه برادرانه بوده است.

وی تاکید کرد: ایران و ونزوئلا در مواقع بحران حامی بوده اند. عصر جدیدی از روابط دو کشور آغاز خواهد شد و هر دو طرف قصد دارند پرواز مستقیم بین تهران و کاراکاس را راه اندازی کنند.

مادورو گفت: روز شنبه نقشه راه بین دو کشور را برای 20 سال آینده امضا خواهیم کرد که آغازی جدید در روابط بین مردم ایران و کشورهای آمریکای جنوبی است.

لازم به ذکر است نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا جمعه شب در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد.

مادورو قرار است با حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و در نشست مشترک هیئت های عالی رتبه ایران و ونزوئلا شرکت کند.