اینترنت به کشور متصل است، تحریم‌های اینستاگرام و واتس‌اپ همچنان ادامه داردبه گزارش شهرآرانیوز؛ اینترنت موبایل در بسیاری از نقاط به طور کامل متصل است، اما محدودیت‌ها در اینستاگرام و واتس‌اپ در حال حاضر پابرجاست.

ناآرامی‌های چند روز گذشته و استفاده از پلتفرم‌های اینستاگرام و واتس‌اپ برای تحریک ناآرامی‌ها، مسئولان را به این نتیجه رساند که دسترسی به اینترنت، اینستاگرام و واتس‌اپ محدود خواهد شد.

چرا اینترنت، اینستاگرام و واتس اپ مسدود شده اند؟

احمد وحیدی وزیر کشور گفت: در اتفاقات اخیر برخی شبکه های مجازی اقدام به اغتشاش و اغتشاش کرده اند. بخش بزرگی از هرج و مرج در این فضای مجازی آموزش داده می شود و از روش هایی برای دوری از اینترنت استفاده می کنند.

وی گفت: برخی از این شبکه های مجازی با انتشار تصاویری که بعضا صحت ندارد سعی در تحریک مردم و آموزش آنها دارند. طبیعی است در چنین شرایطی محدودیت هایی را برای حفظ امنیت، نظم عمومی، آرامش و حقوق شهروندی مردم اعمال می کنیم تا از طریق شبکه های مجازی به دردسر نیفتد.

به گفته وزیر کشور، محدودیت های اینترنتی تا پایان ناآرامی ها ادامه خواهد داشت. اغتشاشات باعث می شود که چنین محدودیت هایی اعمال شود و وقتی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی مطمئن شوند که دیگر موضوعی نیست، این محدودیت ها برداشته می شود.

زمان رفع محدودیت های اینترنت، اینستاگرام و واتس اپ است

اکنون که شهرها آرام شده و آتش اغتشاشگران رو به خاموشی است، با وجود تلاش برخی حامیان اغتشاشات در شبکه صهیونیستی، به تدریج شاهد بازگشت دسترسی به اینترنت و رفع محدودیت ها در اینستاگرام و واتس اپ خواهیم بود. . جو به اندازه کافی گرم است که آنها بتوانند ماهی خود را از این آب بگیرند

در این میان مدیران اینستاگرام و واتس اپ همچنان خط آشوب را دنبال می کنند و به نظر می رسد علاقه ای به شکست ندارند تا این پلتفرم ها بسته بمانند.

چه سایت ها و پلتفرم هایی قابل دسترسی هستند؟

نیاز مردم به استفاده از خدمات الکترونیکی، حتی خدمات مربوط به خدمات سایت های داخلی مانند خرید و فروش، تاکسی اینترنتی، بانک ها، خدمات مالی، خدمات بهداشتی و درمانی و نسخه های الکترونیکی و … یا نیازهایی که به صورت ارتباطی وجود دارد. خدمات با استفاده از ظرفیت پیام رسان ها برنامه های داخلی، داخلی، ویجت ها و برنامه های موبایل خوب هستند و مشکلی ندارند.

در حوزه خدمات دولتی از پنجره واحد خدمات دولت خدمات الکترونیک دولت به صورت روان انجام می شود.

سایت هایی با دامنه ir بدون مشکل باز می شوند

برنامه های موبایل و وب سایت هایی که در محدوده IR قرار دارند بدون مشکل و بدون وقفه به کار خود ادامه می دهند. ضمناً در زمینه خدمات بین المللی نیز می توان از اینترنت بین المللی بدون مشکل استفاده کرد.

برخی از سیستم عامل های خارجی به طور موقت مسدود شده اند

فقط برای برخی از سکوها و سکوهای خارجی به دستور مراجع ذیصلاح محدودیت به صورت موقت اعمال می شود و طبق ضوابط و مقررات کار آنها به صورت موقت و محدود انجام می شود.

اینستاگرام و واتس اپ در دسترس نیستند

اینستاگرام و واتس اپ از دیشب دور از دسترس هستند و حتی با فیلترشکن هم قطع شده و باز نمی شوند.

مزاحمت های شب های گذشته و استفاده از سکوهای این دو سکو دلیل این تصمیم است.

یادتون باشه دیشب اینترنت قطع شده بود و از صبح تا ظهر اکثر جاها وصل بود.

اینستاگرام و واتس اپ حذف شدند

اینستاگرام و واتس اپ که طی چند روز گذشته مسدود شده بودند، امروز از کافه بازار و مایکت حذف شدند.

اگر برای دانلود و نصب اپلیکیشن اینستاگرام و واتس اپ به کافه بازار مراجعه کنید، نتیجه پیامی با این مضمون است: متاسفانه در حال حاضر نمی توانیم این اپلیکیشن را ارائه کنیم. از اینکه محدودیت های ما را درک می کنید سپاسگزاریم.

منبع: برنا